عنوان : آلیاژهای تیتانیوم
قیمت : 13,000 تومان
توضیحات در پایین همین صفحه

درگاه 1
درگاه 2

توجه : دریافت شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمی شود

هدف ما در این سایت کمک به دانشجویان و دانش پژوهان برای بالا بردن بار علمی آنها می باشد پس لطفا نگران نباشید و با اطمینان خاطر خرید کنید

توضیحات پروژه

 آلیاژهای تیتانیوم دارای 72 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آلیاژهای تیتانیوم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز آی سی بی سی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي آلیاژهای تیتانیوم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن آلیاژهای تیتانیوم :

فصل اول:

تیتانیوم در سال 1938 توسط W.J. kroll در آمریكا كشف شد. تیتانیوم فلزیست به رنگ سفید نقره‌ای و بسیار سبك است و پس از پولیش نمودن، رنگ فولادی پیدا می‌نماید. تیتانیوم و آلیاژهای آن به علت داشتن خواص خوب و مقاومت در مقابل خوردگی و فرسایش موارد استفاده زیادی در صنایع نظامی و هوافضا و نیروگاههای هسته‌ای و كشتی‌سازی و صنایع دریائی و پتروشیمی كاربرد دارد. از جمله در ساخت بدنه و اجزای هواپیماها، وسایل حمل و نقل، لوازم جراحی، ظروف مورد استفاده در آزمایشگاه‌های شیمی و دیگر وسایل مقاوم به خوردگی كاربرد دارد. مهمترین ویژگی تیتانیوم، نسبت استحكام به وزن آن است كه نسبت به سایر فلزات سبك بسیار عالیست. تیتانیوم استحكامی معادل فولادهای زنگ نزن دارد در حالی كه وزن آن، 3/1 این فولادها است. خاصیت مهم دیگر تیتانیوم مقاومت به خوردگی و سایش بالای آن به ویژه در محیط‌های دریایی است. هیچ یك از نمك‌های فلزی، كلرورها، هیدروكسیدها، اسیدهای نیتریك و كرمیك، و نیز اسیدهای آلی مانند اسید استیك و آب‌های شور، قادر به خوردگی تیتانیوم نیستند. به علت مقاومت در مقابل آب دریا امروزه جایگزین آلیاژهای نیكل و مس از نوع 70% نیكل و 30% مس شده است.

محصولات تولیدی فلز مزبور و آلیاژهای آن بصورت لوله (Pipe) و ورق (Plate) می‌باشد كه پلیت یا ورق جهت ساخت و تولید مخازن مواد شیمیایی و لوله در داخل دریا جهت انتقال مواد شیمیائی مورد استفاده قرا می‌گیرد. جهت اتصال لوله‌ها به هم دیگر و همچنین ساخت مخازن نیاز به جوشكاری می‌باشد.

تیتانیوم از احیا تتراكلرید تیتانیوم در درجه حرارت 800 تا 900 درجه سانتی‌گراد بوسیله منیزیم یا سدیم در محیط آرگون بدست می‌آید. تیتانیوم احیا شده، بصورت فلز خالص تیتانیوم، مجدداً در خلا ذوب شده و سپس مورد استفاده قرار می‌گیرد. فلز تیتانیوم خالص جز مواد آلتروپ می‌باشد.

تیتانیوم خالص دارای استحكام كمی بوده كه استحكام آن برابر 216 نیوتن بر میلی‌مترمربع و درصد ازدیاد نسبی طول آن برابر 50 می‌باشد. تیتانیوم تجارتی بعلت داشتن عناصر آلیاژی استحكامی برابر 700 نیوتن بر میلی‌متر مربع را دارا می‌باشد و نقطه ذوب آن 1725 درجه سانتی‌گراد و مقاومت به خوردگی آن نیز عالی است. وقتی تیتانیوم خالص از مذاب تبدیل به جامد می‌گردد از 1725 درجه سانتی‌گراد دارای ساختار كریستالی از نوع مكعب مركزدار B.C.C می‌باشد كه آنرا تیتانیوم یا فاز می‌نامند و از 882 درجه سانتی‌گراد تا درجه حرارت محیط كه سرد می‌شود دارای ساختار كریستالی از نوع H.C.P بوده كه بنام فاز یا تیتانیوم می‌باشد. در هنگام گرم شدن از درجه حرارت محیط تا C O 882 تیتانیوم دارای فاز و از C O 882 تا C O 1725 فاز بوده، به این جهت این فلز را آلتروپ می‌نامند.تیتانیوم فلزیست غیرمغناطیسی با قابلیت كشش بسیار عالی و ساختار B.C.C. دیگر خواص فیزیكی- مكانیكی و متالورژیكی تیتانیوم به قرار زیر است.

نقطه ذوب:

C O1725

جرم اتمی:

گرم 448

وزن مخصوص:

gr/cm3 5/4

علامت اختصاری:

ساختار كریستالی:

BCC,CPH

سختی:

برنیل 90-70

حضور عناصر آلیاژی از قبیل اكسیژن، نیتروژن، آلومینیوم و كربن، به همراه تغییر درجه حرارت، در تیتانیوم تغییر ساختار كریستالی ایجاد می‌كند. ساختار كریستالی تیتانیوم در دمای اتاق تا حدود C O 882 به صورت (C.P.H) H.C.P است اما از این درجه حرارت به بالا، ساختار BCC تغییر شكل می‌دهد. همان‌طوری كه گفته شد، وجود عناصری مثل اكسیژن، نیتروژن، آلومینیوم و كربن، درجه حرارت این استحاله فازی را افزایش می‌دهد و همچنین سختی و استحكام آلیاژ تیتانیوم را افزایش و انعطاف‌پذیری آن را كاهش می‌دهد.

1-1- آلیاژهای تیتانیوم:

برحسب ساختار كریستالی كه هر آلیاژ تیتانیوم در دمای محیط پیدا می‌كند، این آلیاژها را به چهار گروه تقسیم می‌كند:

1) آلیاژهای ، 2) ، 3) - و 4) تیتانیوم خالص تجاری با ساختمان كریستالی H.C.P

آلیاژهای تیتانیوم قابلیت ماشین‌كاری و چكش كاری خوبی دارد و در برابر حرارت عكس‌العمل نشان داده و در مقابل زنگ‌زدگی مقاوم می‌باشد. البته این وضعیت در درجه حرارت معمولی فوق‌العاده بالاست و حقیقتاً آنها در برابر هوازدگی محفوظ هستند و همچنین در محیطهای دریائی و صنعتی جدول شماره 1-1 نشان‌دهنده چندین نوع از آلیاژها با مشخصات و بكارگیری خاص آنها می‌باشد.

جدول (1-1): نشان‌دهنده تركیب، مشخصات مكانیكی و نوع كاربرد برای چهارنوع آلیاژهای معمولی تیتانیوم

1-1-1- تیتانیوم خالص تجاری:

تیتانیوم خالص تجاری بسته به غلظت آلیاژی به چهار نوع تقسیم می‌شوند كه این چهار نوع در جدول زیر آمده است:

جدول (2-1): تركیب شیمیائی و خواص مكانیكی آلیاژهای تیتانیوم خالص تجاری

با توجه به جدول فوق با كوچكترین تغییر در غلظت عناصر، خصوصاً اكسیژن و آهن، خواص مكانیكی به شدت تغییر می‌یابد.


2-1-1- آلیاژهای آلفا ( ):

آلیاژهای آلفا آلیاژهای تك فازی هستند كه در دمای محیط دارای ساختار H.C.P بوده و ساختمان آنها با ساختمان تیتانیوم خالص یكسان است. این آلیاژها معمولاً دارای مقادیری آلومینیوم هستند. خصوصیات ویژه آلیاژهای آلفای تیتانیوم، استحكام، سختی و مقاومت به خوردگی آنها به ویژه در فاصله حرارتی C O 315 تا C O 595 است. آلیاژهای مهم آلفا عبارتند از:

Sn 5/2- Al 5- Ti، Mo 2- Zr 4- Sn 5/2- Al 6- Ti، V 1- Mo 1- Al 8- Ti و Mo 1- Ta 1- Cb 2- Al 6- Ti و Mo 2- Zr 2- Sn 5- Al 5- Ti. شكل (1-1) نمودار فازی تیتانیوم- آلومینیوم را نشان می‌دهد. این آلیاژها، اغلب دارای قابلیت جوش‌پذیری خوبی هستند. مقدار آلومینیوم موجود در این آلیاژها حداكثر 6% بوده و گاهی تا 5/2 قلع نیز همراه دارد. آلیاژهای فاز واحد كه دارای آلومینیوم است می‌توانند از طریق كارهای سرد، استحكام پیدا كنند و معمولاً در وضعیت آنیل شده قابل جوشكاری‌اند.

شكل (1-1): نمودار فازی تیتانیوم- آلومینیوم

3-1-1- آلیاژهای بتا ():

در این آلیاژها، اغلب درصد بالایی از عناصر پایدار كننده فاز از قبیل وانادیوم، كروم و اندكی آلومینیوم وجود دارد. ساختار این آلیاژها همان طور كه گفته شد به صورت B.C.C بوده، از استحكام و سختی در اثر عملیات حرارتی بعدی برخوردارند. آلیاژهای در هر دو حالت آنیل شده و پیرسخت، قابل جوشكاری‌اند، اما بهتر است پس از پیرسختی و قبل از جوشكاری، آنها را تحت عملیات انحلال قرار داد. در این حالت، استحكام آنها تا ksi 215 با انعطاف‌پذیری حدود 5% خواهد شد. مهمترین آلیاژهای عبارتند از:

Sn 55/4- Zr 6- Mo 5/11- Ti، Cr 11- V 13- Al 3- Ti، Mo 4- Zr4- Cr 6- V 8- Al 3- Ti، Sn 3- Al 3- Cr 3- V 15- Ti و Al 3- Fe 2- V 8- Mo 8- Ti.

آلیاژهای تیتانیوم و - را می‌توان از طریق گرم كردن یا در بعضی موارد از طریق سرد كردن و یا پیرسختی مستحكم تر كرد. پس از سرد كردن از طریق شكل‌گیری ذرات فاز كه در سراسر فاز به طور پراكنده قرار می‌گیرد استحكام بخشی آن انجام می‌گیرد.

4-1-1- آلیاژهای آلفا- بتا (- ):

با افزایش مقادیر معین از عناصر پایدار كننده به تیتانیوم، آلیاژهای آلفا- بتا تشكیل می‌شود. این عمل، یك سیستم دوفازی آلفا- بتا با ساختمان‌های B.C.C و H.C.P متراكم ایجاد می‌كند. با انجام عملیات حرارتی انحلال در سیكل‌های طولانی، ذرات ریز آلفا از ذرات ناپایدار بتا جدا شده و رسوب می‌كنند. درنتیجه می‌توان ساختار تغییر شكل یافته‌ای از سختی و مقاومت بالا (پیرسخت شده) ایجاد نمود. مقدار سختی و استحكام حاصله را می‌توان با محاسبه و كنترل زمان نگه‌داری، تعیین نمود.

2-1- نكات مفهومی و كلیدی فصل:

تیتانیوم بصورت عنصر آلیاژی درحد پائین به فولادهای ساختمانی در شكل فرو تیتانیوم به مذاب فولادی آن اضافه می‌گردد كه تیتانیوم آلیاژی استحكام فولاد را بالا برده و آنرا در مقابل خوردگی جوی مقاوم می‌نماید. چون فلز تیتانیوم كاربید قوی در فولادها ایجاد می‌نماید بدین جهت در فولادهای زنگ نزن برای قابلیت جوشكاری این نوع فولادها (آستنیت 18-8) از جنس 304 L، 308 L و 316 L به مقدار % C * Ti 25 (بصوریكه 0.05 C) افزوده می‌شود.

تیتانیوم با فلزاتی مانند كرم و مولیبدن و وانادیوم و قلع آلیاژ شده و عناصری مانند كرم و آهن و مولیبدن كه خود دارای ساختار كریستالی از نوع B.C.C هستند فاز یا تیتانیوم را تثبیت یا پایدار نموده و باعث سخت‌شدن آن می‌گردند كه سختی تیتانیوم در این حالت بیشتر از سختی تیتانیوم از نوع می‌باشد. فاز دارای قابلیت آهنگری جوبی می‌باشد و همچنین فاز + براحتی در محدوده فاز بتا قابلیت گرم كاری دارد. آلیاژ تیتانیوم از نوع Ti 680 (یعنی 11% قلع، 25/2% آلومینیوم، 4% مولیبدن و 2/0 سیلیسیم) كه استحكام كششی آن 1300 نیوتن بر میلی‌متر مربع بوده كه مناسب جهت عملیات حرارتی بوده و بسهولت آهنگری می‌گردد و این نوع آلیاژ در ساخت بدنه هواپیما كنكورد مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلیاژ دیگری از تیتانیوم بنام Ex 700 بوده كه 6% آلومینیوم، 5% زیركونیوم، 3% مولیبدن و 1% مس داشته كه استحكام كششی آن برابر 1540 نیوتن بر میلی‌متر مربع یعنی استحكام بالایی را دارا می‌باشد كه باز در ساخت تجهیزات فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین آلیاژهای تیتانیوم در ساخت تجهیزات توربین‌های گازی كه در درجه حرارتهای بالا مقاوم به خزش خوبی دارد كاربرد فراوانی را دارا می‌باشد.

از انواع دیگر آلیاژهای تیتانیوم 4- Ti- 6 Al است كه 6% آلومینیوم، 4% وانادیوم و 90% تیتانیوم می‌باشد و یا از نوع Ti- 8 Mn یعنی 8% منگنز و 92% تیتانیوم و یا Ti- 8 Mo- 8 V- 3 Al- 2 Fe كه 8% مولیبدن، 8% وانادیوم، 3% آلومینیوم و 2% آهن می‌باشد.

تمام این آلیاژهای بیان شده تیتانیوم در مقابل خوردگی بسیار مقاوم می‌باشند، وقتی جهت جوشكاری فلز مبنا این نوع آلیاژها باشند، الكترودهای انتخاب شده برای جوشكاری از نوع این آلیاژها می‌باشند.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید


عنوان : آلیاژهای تیتانیوم
قیمت : 13,000 تومان

درگاه 1
درگاه 2

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir