عنوان : مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت (در فایل word)
قیمت : 11,800 تومان
توضیحات در پایین همین صفحه

درگاه 1
درگاه 2

توجه : دریافت شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمی شود

هدف ما در این سایت کمک به دانشجویان و دانش پژوهان برای بالا بردن بار علمی آنها می باشد پس لطفا نگران نباشید و با اطمینان خاطر خرید کنید

توضیحات پروژه

  مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز آی سی بی سی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت :

مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشكی اراك (ره‌ آورد دانش) از صفحه 116 تا 122 منتشر شده است.
نام: آگاهی بیماران دیابتی مبتلا به سطوح مختلف رتینوپاتی از عوارض چشمی دیابت
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دیابت
مقاله هایپر گلیسمی
مقاله رتینو پاتی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فلاحتی جمال
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: آستانه صالح
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی فاطمه مرجان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: دیابت ششمین علت مرگ و میر در دنیاست كه هر دو نوع تیپ 1 و 2 آن همراه با بروز عوارض چشمی بوده به گونه ای كه خطر كوری در بیماران دیابتی 25 برابر افراد عادی می باشد لذا پژوهش حاضر با هدف تعیین آگاهی بیماران دیابتی از عوارض چشمی دیابت صورت پذیرفته است.
مواد و روش ها: در طی یك مطالعه مقطعی تحلیلی 200 نفر از بیماران دیابتی مراجعه كننده به درمانگاه چشم بیمارستان امیركبیر اراك در سال 1387 مورد بررسی قرار گرفتند. اطلاعات با استفاده از پرسش نامه و مصاحبه سازمان یافته جمع آوری و سپس برخی از عوامل موثر بر آگاهی بیارا از عوارض چشمی دیابت مورد تجزیه تحلیل قرار گرفته است.
یافته ها: میزان آگاهی 40 درصد از بیماران دیابتی در خصوص عوارض چشمی دیابت در حد متوسط بوده و همچنین بین آگاهی با متغیرهای سن، شغل، تحصیلات، نوع رتینوپاتی، نوع درمان و مدت مراجعه به چشم پزشك ارتباط معنی دار مشاهده شد (p<0.001) در حالی كه بین آگاهی با متغیرهای جنس، سابقه فامیلی ابتلا به دیابت و كنترل رژیم غذایی ارتباط معنی داری دیده نشد (p>0.05).
نتیجه گیری: این مطالعه نشان داد که سطح آگاهی بالاتر در بیماران دیابتی متضمن رعایت رژیم غذایی مناسب برای بیماران نبوده، اما می تواند موجب پیگیری بیشتر بیماران برای پیش گیری از بروز عوارض بیماری دیابت گردد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید


عنوان : مقاله آگاهي بيماران ديابتي مبتلا به سطوح مختلف رتينوپاتي از عوارض چشمي ديابت (در فایل word)
قیمت : 11,800 تومان

درگاه 1
درگاه 2

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir