عنوان : مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز (در فایل word)
قیمت : 11,800 تومان
توضیحات در پایین همین صفحه

درگاه 1
درگاه 2

توجه : دریافت شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمی شود

هدف ما در این سایت کمک به دانشجویان و دانش پژوهان برای بالا بردن بار علمی آنها می باشد پس لطفا نگران نباشید و با اطمینان خاطر خرید کنید

توضیحات پروژه

  مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز آی سی بی سی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز :

مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشكی اراك (ره‌ آورد دانش) از صفحه 75 تا 82 منتشر شده است.
نام: اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باكتریایی اسانس زیره سبز
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آنتی بیوتیك
مقاله باكتری،زیره سبز
مقاله هم افزایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دانشمندی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: سلیمانی ندا
جناب آقای / سرکار خانم: ستاری مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: پورفتح اله علی اكبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: عفونت های میکروبی انسانی از چالش های مهم بهداشتی محسوب می شود و مسوولین در این زمینه با مشکلات عدیده ای مخصوصا مقاومت باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک ها مواجه هستند. هدف این تحقیق، ارزیابی اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باكتریایی اسانس زیره سبز علیه برخی از باكتری های پاتوژن می باشد.
مواد و روش ها: دراین مطالعه تجربی آزمایشگاهی اسانس زیره سبز از دانه آن تخلیص شد. برای بررسی عملکرد ضد باکتریایی اسانس از روش انتشار از دیسك با استفاده از اندازه گیری قطر هاله مهاری و تعیین حداقل غلظت مهاری توسط روش میكروبراث دایلوشن بر روی چندین رده استاندارد باکتریایی استفاده شد. در بررسی اثرات سینرژیستی و آنتاگونیستی، سویه های استاندارد باکتریایی بر روی محیط حاوی اسانس کشت داده شده و سپس دیسک های آنتی بیوتیکی بر روی آن قرار گرفت.
یافته ها: بر اساس تست انتشار دیسک در آگار بیشترین میزان هاله عدم رشد مربوط به باسیلوس سرئوس با قطر 44 میلی متر مشاهده شد. اسانس فعالیت هم افزایی با جنتامیسین (10 میکروگرم) را بر اشریشیا كلی نشان داد.
نتیجه گیری: اسانس زیره سبز می تواند به تنهایی یا در تركیب با سایر عوامل ضد میكربی برای درمان عفونت های باكتریایی موثر باشد. همچنین این جزء می تواند عملکرد برخی از آنتی بیوتیک ها را تقویت نماید که امکان استفاده از آن را به ویژه در موارد مقاومت دارویی مطرح می نماید.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید


عنوان : مقاله اثرات متقابل دارويي و فعاليت ضد باكتريايي اسانس زيره سبز (در فایل word)
قیمت : 11,800 تومان

درگاه 1
درگاه 2

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir