توضیحات

  مقاله شرکت فني و مهندسي در فایل ورد (word) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شرکت فني و مهندسي در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شرکت فني و مهندسي در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شرکت فني و مهندسي در فایل ورد (word) :

شرکت فنی و مهندسی
شرکت فنی و مهندسی (عمران) شرکت ساختمانی می باشد که به طور کلی طراحی ساختمان،محاسبات،اجرا ونظارت ساختمان را بر عهده دارد.
در چنین شرکتی همیشه کارهای اجرایی صورت نمی پذیرد فقط زمانی این عمل انجام می شود که نیاز به محاسبه ی جریمه ها و زمان بندی می باشیم.
اساساً میزان دقیق هزینه ها بعد از اجرا بدست می آید که این میزان برای جداول متره برآورد بدست می آید. به طور کلی در این جدول هر مرحله از سازمان که پیش می رود در آن یادداشت می شود و به عنوان یک سند نگهداری می شود.
نگاهی می اندازیم به فعالیت مهندسین و مسئولان شرکت

مدیر عامل شرکت:
از آنجایی که تمام مسئولیت ها در قبال ایمنی ساختمان ،اجرای ضوابط و قوانین با مدیر عامل شرکت است.مدیر عامل باید محاسبات و طرح را چک کند بر این اساس که طرح ارائه شده را بررسی می کند و اگر نواقصی داشته باشد برطرف می کند به همین ترتیب محاسبات را بررسی می کندتا از لحاظ فنی پروژه دچار مشکل نشود همچنین چون سود و زیان مالی شرکت مستقیماً متوجه مدیر عامل می شود باید روی مسائل مالی هم کنترل داشته باشد تا هزینه ها و در آمدها بر اساس روال ،به طور مرغوب باشد.
مدیر عامل از جانب و نمایندگی خود فردی را به عنوان مهندس ناظر تعیین می کند که هرز گاهی بر سر پروژه برود تا از روال صحیح اجرا بر طبق محاسبات یقین حاصل نماید .

بخش طراحی:
گفتیم که یکی از فعالیت های ساختمانی طراحی می باشد.
اولین قدم در این بخش آگاهی کامل از ضوابط می باشد.برای طراحی پروژه ها باید ضوابط شهرداری آن را قبلاً از شهرداری گرفته و بر اساس ضوابطی که ارائه می شود طراحی را باید انجام داد چون هر منطقه از شهرداری ضوابط مخصوص به خود را دارا می باشد که بر اساس خاک منطقه ،عرض خیابان اصلی و عرض کوچه ها برآورد می شود.

طراحی یک کار ذوقی و سلیقه ای می باشد که امروزه با استفاده از نرم افزارهایی مانند اتوکد و ;انجام می شود.
در کشورما روال به این ترتیب است که بعد از گرفتن ضوابط یک طرح اولیه که به آن نقشه ی شهرداری هم می گویند ارائه می شود وپس از تأیید شهرداری معمولاًطرح دیگری به عنوان طرح اجرایی که ممکن است کمی مسائل خارج از ضوابط داشته باشد ارائه می گردد ودر اختیار بخش محاسبات قرار می گیرد .

بخش محاسبات:

بعد از طراحی محاسبات صورت می گیرد .
بخش محاسبات براساس طرح ارائه شده اندازه ی ستون ها و تیرها را مشخص می نماید تا به گونه ای که کوچکترین ابعاد و اندازه های ممکن و مقاوم ترین حالت بدست آید این محاسبات را به جهت اطمینان از صحت کنترل کرده و دفترچه ای به عنوان دفترچه ی محاسبات ایجاد می کنند نسخه ای از آن را به مسئول اجرایی و نیز نظام مهندسی ارائه می دهند.
محاسبات له طور کلی یک کار فنی و ریاضیاتی می باشد که این کار را با استغاده از نرم- افزارهایی مانند و;انجام می دهند.

بخش اجرایی:
پرونده ی نقشه های طراحی شده دفترچه ی محاسبات را تحویل گرفته و بر اساس آن پروژه را اجرا می نمایند .
در پروژه تعیین تعداد و نوع پرسنل به عهده ی مسئول اجرایی است و باید به نوعی باشد که نه کمبودی ایجاد شود که و نه نیروی کاری هدر گردد و به بهترین شکل ممکن بازه ای ارائه شود.همچنین ایمنی و امنیت پروژه ،پرسنل و بناهای مجاور باید رعایت گردد تا زیان مالی احتمالی به شرکت وارد نشود کارهای انجام شده را باید به صورت گزارش به مدیر عامل تحویل دادتا از روند اجرای پروژه مطلع گردد.
در صورت نیاز باید یا خود و یا شخص دیگری را به عنوان مسئول انجام متره وبرآوردقرار دهد که میزان کار اجرایی در هر روز را یادداشت نموده و در پایان پروژه تحویل دهد.

اما بیشتر بیشتر ستون ها مقادیرشان متغیر می باشد.
ستون اول: شماره گذاری:دراین ستون شماره گذاری کارهای مختلف انجام می پذیرد .
ستون دوم: شرح عملیات:این ستون به گونه ای است که عملیات اجرایی را به صورت جزء به جزءاز ابتدایی ترین کارها را در آن توضیح می دهند.هر قسمت از پروژه می تواند دارای زیر مجموعه های فراوان داشته باشد.مثلاً قسمت بتن ریزی شامل چندین نوع (بتن با عیار 150گرم ، 250گرم،300گرم)می باشد که هر کدام از این بخش ها شامل توضیحات و و شرایط مخصوص به خودشان را دارند که این شرایط بر حسب متراژ و ابعاد اجرای عملیات و جنس مصالح ساختمانی مورد استفاده تغییر می کند.

ستون سوم:کد عملیات:هر کدام از کارهای اجرایی یک کد عملیاتی دارند که به عنوان کد اصلی محسوب می شود .هر کد اصلی می تواند دارای چندین شرایط کد فرعی باشد که هر کدام از فرعی ها هم می توانند دارای چندین جزء فرعی دیگر باشند(حالت درختی)
ستون چهارم ،پنجم،ششم و هفتم(طول و عرض وارتفاع):شامل وروده های یک سیستم بر حسب متر مربع و متر مکعب استکه باید وارد جدول شود باید دقت داشته باشیم که ستون وزن مختص فلزات و آهن آلات می باشد.که باید برحسب کیلو محاسبه شود.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

دانلود مقاله شرکت فني و مهندسي با word, پروژه word مقاله شرکت فني و مهندسي, دانلود سورس مقاله شرکت فني و مهندسي با word, سیستم مقاله شرکت فني و مهندسي با word, مدیریت مقاله شرکت فني و مهندسي به زبان word, مقاله شرکت فني و مهندسي با word, پروژه دانشجویی مقاله شرکت فني و مهندسي, مقاله شرکت فني و مهندسي به زبان word, مقاله شرکت فني و مهندسي در word, سیستم مقاله شرکت فني و مهندسي تحت word, دانلود پروژه مقاله شرکت فني و مهندسي با فایل ورد (word), پروژه فایل ورد (word) مقاله شرکت فني و مهندسي, سورس پروژه مقاله شرکت فني و مهندسي به زبان word, مقاله شرکت فني و مهندسي با فایل ورد (word), پروژه فایل ورد (word) مقاله شرکت فني و مهندسي, مقاله شرکت فني و مهندسي به زبان فایل ورد (word), مقاله شرکت فني و مهندسي در فایل ورد (word), سیستم مقاله شرکت فني و مهندسي تحت فایل ورد (word), دانلود پروژه مقاله شرکت فني و مهندسي با word, پروژه مقاله شرکت فني و مهندسي به زبان فایل ورد (word), سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir