توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) تحت word :

مقاله کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مجله علوم پزشكی مدرس، آسیب شناسی زیستی (علوم پزشكی مدرس) از صفحه 63 تا 81 منتشر شده است.
نام: کشت سه بعدی سلول های CD34+ خون بند ناف روی داربست DBM پوشش یافته با سلول های بنیادی سوماتیک نامحدود (USSC)
این مقاله دارای 19 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هم کشتی سه بعدی
مقاله تکثیر و تزاید سلولی
مقاله سلول های بنیادی خون بند ناف
مقاله داربست DBM

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: پیوند سلولهای بنیادی خون بند ناف اغلب به علت دوز پایین سلول های CD34+ دارای محدودیت هایی در بالغین است. برای غلبه بر این محدودیت، می بایست این سلول ها قبل از پیوند مورد تکثیر و تزاید قرار بگیرند. در این تحقیق، برای هدف مذکور از هم کشتی سلول های CD34+ با منبع جدیدی از سلول های استرومال مزانشیمی یعنی سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده روی داربست DBMاستفاده شد.
مواد و روش ها: ابتدا سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده خون بند ناف انسانی جداسازی و بعد از تشکیل کلونی از نظر ریخت شناسی و ایمونولوژیکی شناسایی و تایید شدند. سپس سلول های خون ساز خون بند ناف CD34+ نیز از خون بند ناف تخلیص و از طریق هم کشتی دو وسه بعدی با سلول های مغذی سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده تکثیر شدند. بعد از 3 هفته تکثیر، تعداد مشخص و مناسبی از سلول ها برای بررسی و کنترل فعالیت کلونی زایی و حفظ سلول های خون ساز اولیه مورد تجزیه و تحلیل سنجش کلونی، سنجش LTC-IC و فلوسایتومتری قرار گرفتند.
نتایج: تکثیر برون تنی سلول های خون ساز خون بند ناف، زمانی که با سلول های استرومال بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده در حضور سیتوکین های تزایدی در شرایط دوبعدی و سه بعدی مورد هم کشتی قرار می گیرند، به طور مشخصی افزایش می یابد، به طوری که تعداد کلی سلول ها بعد از 3 هفته کشت در شرایط مختلف دوبعدی و سه بعدی دارای افزایش مداوم و نمایی بود ولی فعالیت کلونی زایی و حفظ سلول های خون ساز اولیه تا دو هفته پایدار بوده و بعد از آن روند کاهشی داشت. درصد سلول های CD34+ نیز طی 3 هفته هم کشتی، کاهش مداوم و نمایی داشت.
نتیجه گیری: این نتایج بیانگر آن است که سلول های بنیادی سوماتیک غیرمحدود شده با تولید سیتوکین های خون ساز، ماتریکس خارج سلولی، مولکول های اتصالی و ایجاد برهم کنش بین سلولی می توانند به عنوان لایه مغذی و پشتیبان مناسب برای هم کشتی و تزاید سلول های پیش ساز خون ساز خون بند ناف استفاده شوند.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir