توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله ارزیابی ارتباط فریتین سرم با علایم بالینی و انسولین سرم در افراد با سندرم تحمدان پلی كیستیك تحت pdf دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی ارتباط فریتین سرم با علایم بالینی و انسولین سرم در افراد با سندرم تحمدان پلی كیستیك تحت pdf  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارزیابی ارتباط فریتین سرم با علایم بالینی و انسولین سرم در افراد با سندرم تحمدان پلی كیستیك تحت pdf،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی ارتباط فریتین سرم با علایم بالینی و انسولین سرم در افراد با سندرم تحمدان پلی كیستیك تحت pdf :

مقاله ارزیابی ارتباط فریتین سرم با علایم بالینی و انسولین سرم در افراد با سندرم تحمدان پلی كیستیك تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله دیابت و متابولیسم ایران (مجله دیابت و لیپید ایران) از صفحه 351 تا 356 منتشر شده است.
نام: ارزیابی ارتباط فریتین سرم با علایم بالینی و انسولین سرم در افراد با سندرم تحمدان پلی كیستیك
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فریتین
مقاله سندرم تخمدان پلی كیستیك
مقاله انسولین
مقاله آندروژن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: با مطرح شدن مقاومت به انسولین به عنوان یکی از سازوكارهای ایجاد سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS) و نقش آهن در ایجاد مقاومت به انسولین، این مطالعه جهت بررسی میزان فریتین سرم به عنوان نشانگر ذخیره آهن بدن در بیماران PCOS و رابطه آن با شدت علایم بالینی طراحی شد.
روش ها: این مطالعه مورد – شاهدی، بر روی 102 زن با PCOS و 66 زن سالم، كه از نظر سنی با هم همخوان بودند صورت گرفت. معاینات تن سنجی و تعیین شدت علایم هیپرآندروژنیسم انجام و سطوح سرمی قند، فریتین، انسولین و آندروژن اندازه گیری شد. نتایج با روش های آماری T-test، Mann withney، محاسبه Correlation، شانس نسبی، و مدل رگرسیون لجستیک مورد تحلیل قرار گرفت.
یافته ها: میانگین فریتین سرم در افراد PCOSبالاتر از افراد نرمال بود ] 60±52 ng/ml در مقابل 46±38 ng/ml؛ P=0.007 [ فریتین سرم در افراد با فرم شدید اولیگومنوره افزایش معنی داری را نشان داد (P=0.03). بین فریتین سرم و شدت هیرسوتیسم و دیگر علایم هیپرآندروژنیسم ارتباط معنی داری بدست نیامد. اگرچه فریتین با انسولین سرم ارتباط معنی داری داشت (P=0.02، r=0.26). ولی ارتباط معناداری بین فریتین یا انسولین با آندروژن های سرم بدست نیامد.
نتیجه گیری: نتایج نشان داد که بالاتر بودن سطح فریتین افراد مبتلا به PCOS با شدت اولیگومنوره ارتباط دارد ولی با شدت هیرسوتیسم و دیگر علایم هیپرآندروژنیسم مرتبط نیست.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir