توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  تحقیق در مورد مدیریت امور اداری با word دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق در مورد مدیریت امور اداری با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق در مورد مدیریت امور اداری با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق در مورد مدیریت امور اداری با word :

مدیریت امور اداری

در هر اداره و سازمان انجام امور و ارائه خدمات عمومی ضروری است زیرا بدون فعالیت این بخش فعالیت سایر بخش ها غیر ممکن خواهد بود
اهم وظایف و اختیارات

1- تهیه و تدوین بودجه سالیانه و پیشنهاد آن به رئیس واحد
2- اظهار نظر در مورد سازمان و تشکیلات واحد و بر آورد نیروی انسانی مورد نیاز واحد
3- اجرای عملیات مالی واحد و مراقبت در رعایت مقررات مالی

4- تهیه و اجرای طرحهای رفاهی کارکنان با توجه به امکانات واحد

5- تهیه و تدارک نیازمندیهای واحد برابر ضوابط مربوط
6- نظارت دقیق بر کمیسیون معاملات واحد
7- انجام کلیه امور حقوقی واحد و استفاده از نظرات متخصصین و دفتر حقوقی سازمان مرکزی در مواقع لزوم
8- همکاری با رئیس واحد برای اجرای هر چه بهتر وظائف مربوط به بخشهای ستاد واحد

مدیریت اداری
مدیریت اداری پشتیبانی کننده واحد در زمینه های اداری خدمات و تدارکات است که در زمینه های زیر فعالیت دارد
1- کارگزینی کارکنان :

این بخش کلیه اقدامات مدیریت منابع انسانی شامل تامین و سازماندهی و انتصاب نیروی انسانی , آموزش و پرورش نیروی انسانی , ترفیعات , جابجاییها, مرخصی , ماموریت , برکناری از خدمات , بازنشستگی , برقراری حقوق و مزایای کارکنان غیر هیئت علمی , بایگانی اسناد و مدارک را انجام میدهد.
2- تدارکات واحد : کلیه اقدامات مربوط به تهیه نیازمندیها اعم از کالا و خدمات نگهداری و مدیریت انبارها و واگذری اجناس مورد نیاز به بخش های مختلف دانشگاه را زیر نظر مدیر اداری و با هماهنگی مدیر مالی به انجام میرساند

3- بخش خدمات : این بخش کلیه کارهای خدماتی واحد از قبیل انتظامات , نگهداری فضای سبز , ترابری افراد/اشیاء , نظارت محوطه و ساختمانها را زیر نظر مدیر اداری به انجام می رساند.
مدیریت امور اداری

اهم وظایف این مدیریت عبارتند از: استخدام كاركنان، توزیع مناسب نیروی انسانی، نظارت بر اجرای صحیح مقررات وضوابط اداری، اقدام لازم برای عقد قراردادهای پشتیبانی و خدماتی و نظارت بر اجرای این قراردادها، خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز و نظارت در خرید.

ضمناً این مدیریت پیرو مصوبات مراجع ذیصلاح موفق به واگذارزی كلیه امور خدماتی و پشتیبانی خود به بخش خصوصی شده است
بسیاری از كارشناسان، بخش عمده ای از مشكلات كشور را ناشی از ناكارآمدی نظام اداری می دانند. برخی نیز برضعف مدیریت پای می فشارند. هر چه هست در پی هر تغییر و انتصابی، مدیران جدید ساماندهی تشكل یا نهاد تحت امر خود را در اولویت قرار می دهند. با این همه، این فرآیند همچنان تكرار می شود. چرا؟ پیش از پرداختن به این مقوله ضروری است هر چند مختصر به پیشینه بوروكراسی در ایران اشاره شود.

ماكس وبر- جامعه شناس آلمانی- كه تحقیقات گسترده ای درباره نظام های دیوانسالاری انجام داده، در نتیجه گیری خود می گوید: «نظام دیوانسالاری ایران، گسترده ترین و در عین حال مشكل دارترین و پیچیده ترین نظام دیوانسالاری در طول تاریخ بشریت است.» نظامی كه طی 2 الی 3 هزار سال تحت سلطه حكومتهای شاهنشاهی و مطلق العنان شكل گرفته و در این دوره طولانی، مجریانی فاقد كارآمدی و قانونمندی اداره امور را برعهده داشته اند و در نتیجه، هرگز اجازه نداده اند تا جامعه نظام مند وعلم مند شود.

افزون بر این، از 250 سال پیش پرتغالی ها و انگلیسی ها پا به منطقه آسیا گذاشتند بر این بیماری دامن زدند و با استقرار نظام های فاسد بوروكراسی در كشورهای منطقه و حمایت از حاكمان دست نشانده خود كوشیدند تا اهداف استعماری و نو استعماری خود را محقق سازند؛ بوروكراسی دوره رضا خان پهلوی نمونه ای از این نظام های فاسد و دست نشانده است كه به رغم ظاهر پرزرق و برق آن از درون خالی و پوچ بود. اما پیروزی انقلاب، خط بطلانی بر سیطره حكومتهای خودكامه كشید و ملت ایران توانست با پشت سر گذاشتن این پس كوچه های تاریخ، افق جدیدی در تاریخ كشور بگشاید.

اینك قریب به 27 سال از انقلاب می گذرد با این همه هنوز مشكلات بسیاری در نظام اداری بر جای مانده كه نیازمند دگرگونی و تحول است. در گزارشی كه از نظرتان می گذرد تلاش شده علل ناكارآمدی نظام اداری و چگونگی بهینه سازی آن از دیدگاه صاحبنظران بررسی و تبیین شود.

دكتر محمود ساعتچی، مدرس دانشگاه در باره علل ناكارآمدی نظام اداری می گوید: «مادیسون مورخ بزرگ آمریكایی گفته است من تمدنهای كهن كشورهای پیشرفته كنونی را مورد مطالعه قرار دادم تا به این پرسش پاسخ دهم كه چگونه دولتها ظهور می كنند و چه عاملی باعث سقوط آنها می شود.» مادیسون پس از بررسی های متعدد در می یابد كه ظهور و سقوط دولتها با یك عامل یعنی بهره وری ملی رابطه مستقیم دارد.
بحران مدیریت

این استاد دانشگاه كه سالها در مركز مدیریت صنعتی آموزش مدیران را برعهده داشته است، با اشاره به این كه بهره وری ملی زمانی افزایش می یابد كه سازمانهای فعال در كشور بهره وری بالا داشته باشند، می افزاید: «واقعیت این است كه سالهای متعددی است كه ما در كشور گرفتار بحران مدیریت هستیم و تقریباً تمام مشكلاتی كه امروز در بخشهای مختلف با آن مواجهیم ناشی از همین بحران است، چرا كه امروز، كمتر سازمانی در كشور وجود دارد كه به تجزیه و

تحلیل شغل كاركنان خود به شیوه علمی پرداخته باشد. به عبارت دیگر، هنوز وظایف مدیران در سازمانها و نهادها به درستی مشخص نشده و تعریف دقیقی از حقوق، دستمزد و مشوق های مالی مدیران ارائه نگردیده است. انتخاب مدیران نیز نه براساس شیوه های علمی كه غالباً براساس رابطه صورت گرفته است. از سوی دیگر، این مدیران اغلب دوره های آموزشی اثر بخش را طی نكرده و اگر هم آموزشی دیده اند نتوانسته اند به درستی از این آموزشها بهره بگیرند. در اینجا چرخه ای را می بینیم كه از یك سو، مدیران دوره آموزشی اثر بخش ندیده اند یا بدرستی این دوره ها برگزار نشده و از سوی دیگر، ارزیابی عملكرد شغلی آنها هم به شیوه علمی صورت نگرفته، از همین رو ما گرفتار بحران مدیریت هستیم.»

به زعم وی «در حال حاضر، بهره وری ملی كه محصول و نتیجه بهره وری سازمانهای كشور است به میزان تأسف باری پایین است. این نكته ای است كه متأسفانه مدیران ارشد كشور به ندرت به طور جدی و عملیاتی به آن نگاه می كنند. شاهد این ادعا، میزان اعتبارات و بودجه ای است كه سازمانها برای تجزیه و تحلیل شغل مدیران خود و انتخاب علمی و آموزش اثر بخش و ارزیابی صحیح عملكرد شغلی آنها صرف می كنند.»

وی با تأكید بر این نكته كه اساسی ترین مسأله كشور بحران مدیریت است، خاطرنشان می سازد: «باید زمینه لازم برای انتقال تجارب استادان مجرب و آموزش مدیران فراهم آید تا مدیران در اداره امور توانمند شوند. ما پس از انقلاب 26سال فرصت داشتیم تا نظام اداری را متحول كنیم. اما آیا نظام اداری در كشور متحول شده است؟ این در حالی است كه تمام سازمانها، متأثر از نظام اداری هستند. حال پرسش این است كه واقعاً چقدر توانستیم بهینه سازی كنیم. در این مدت از چه متخصصانی برای بهینه سازی نظام اداری استفاده كردیم. چقدر آن را جدی گرفتیم. پاسخ به این پرسش ها نشان می دهد كه ما نتوانسته ایم نظام اداری اثر بخش، بومی و نظام مندی برای كشور و سازمانها ایجاد كنیم.»

دكتر محسن ایمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس درباره مشكلات نظام اداری می گوید: «پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل مشكلات پس از انقلاب و تغییرات گسترده در مدیریت بخش های مختلف كشور و جایگزین كردن نیروهای انقلابی، ما با كمبود افراد توانمند برای احراز پست های مدیریتی مواجه شدیم و تنها در دستگاههای حساس، افراد كارآمد به كار گمارده شدند. اما در گستره عظیمی كه باید مدیران در رده های مختلف مشغول فعالیت شوند نیروی متخصص و كارآمد به اندازه كافی وجود نداشت.

در آن زمان، بحث تعهد و تخصص مطرح شد و اولویت با مدیران متعهد متخصص بود. اما در مواردی كه فرد صرفاً تخصص داشت و وابسته به گذشته بود فرد متعهد هر چند كه از تخصص كافی برخوردار نبود به كار گمارده می شد اما تلاش می گردید با آموزشهایی، این فرد توانمندی های لازم را در پست مورد نظر كسب كند. با این همه، برخی اوقات با روی كار آمدن یك جریان فكری، مدیران لایق كه وابسته به جریان فكری دیگر بودند كنار گذاشته می شوند و این فرآیند به طور وسیع دامنگیر تمام سازمانها می شد. در حالی كه این مدیران برنامه هایی داشتند كه با این تغییر مدیریت ها، ابتر می ماند و این مسأله معضلاتی را برای كشور به بار می آورد. بدین ترتیب بر اثر جابه جایی جریانات سیاسی، گاهی مدیران اثرگذار به خاطر روی كار آمدن طیف دیگر از كار بركنار می شدند.»

ایمانی معتقد است برای جلوگیری از چنین روندی «باید ضوابط اداری و قانونی آن قدر قوی و منسجم باشد كه دامنه اختیارات یك مدیر كاملاً مشخص باشد تا مدیر در همان جایگاه تعریف شده عمل كند. از سوی دیگر، پست های اجرایی نظیر مدیریت كارخانه ها نباید با روی كار آمدن یك طیف فكری تغییر كند ولو آن كه تفكر سیاسی متفاوتی با طیف جدید داشته باشند، زیرا این تغییر سبب ناتمام ماندن طرحهای قبلی می شود.»

تغییرات اجتناب ناپذیر
اما این مدرس دانشگاه در پاره ای موارد تغییر مدیریت ها را اجتناب ناپذیر می داند: «برای نمونه، آموزش و پرورش نیاز به مدیری كارآمد و تحول گرا دارد. مدیری كه بتواند یك جریان قطعی فكری را تقویت كند یا با تغییرات و نوآوری ها بتواند تحولی عظیم در آموزش و پرورش ایجاد كند. آموزش و پرورش در كشورهای پیشرفته آن قدر مهم است كه یك چهارم بودجه كشور را صرف این نهاد می كنند و افراد بسیار كارآ و توانمند را در رأس آن به كار می گمارند با این نگرش كه توانمندی آموزش و پرورش زمینه ساز پیشرفت و تحول در كل كشور است.»

وی با اشاره به جایگاه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می افزاید: «ضروری است مدیرانی سكان دار این وزارتخانه شوند كه بتوانند حساسیت های لازم در امور فرهنگی و اعتقادی را دریافت نمایند و با توجه به آسیب پذیری هایی كه به لحاظ تهاجم فرهنگی و گسترش ماهواره ها و شبكه اینترنت در سطح كشور وجود دارد بتوانند تحولی در ابعاد فرهنگی جامعه ایجاد كنند. مدیرانی كه از یك سو، از حساسیت های لازم برای حفظ عناصر فرهنگی و هویت ایرانی- اسلامی برخوردار باشند و از سوی دیگر، بتوانند این عناصر را حفظ و خودباوری ها را در ابعاد فرهنگی تقویت كنند.»

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir