توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله در مورد ورزش و بیماری قلبی با word دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله در مورد ورزش و بیماری قلبی با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله در مورد ورزش و بیماری قلبی با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله در مورد ورزش و بیماری قلبی با word :

ورزش و بیماری قلبی

رابطه سلامت روحی و قلبی
ممكن است فكر كنید بیماری قلبی تنها با كم تحركی، فقر غذایی، سیگار كشیدن و نوشیدن مشروبات الكلی مرتبط است. در حالی كه این عادات، خطر فشار خون بالا، حملات قلبی، سكته ها و سایر مسائل و مشكلات قلبی ــ عروقی را تشدید می كنند. نحوه زندگی ، تفكرات و احساسات شما فقط تشدید كننده بیماری قلبی نیستند بلكه می توانند شروع كننده بیماری باشند.

پیشگیری عملی
زندگی سالم راهی به سوی كاهش بیماریهای قلبی باز می كند، حتی اگر با فاكتورهای غیر قابل كنترل مثل سن، جنس و سابقه فامیلی روبرو شوید. اما ایجاد تغییراتی در زندگی روزانه همیشه آسان نیست. ممكن است احساس كنید اجباری برروی زندگی تان متقبل شده اید مثل دست كشیدن از خوردن غذاهای مورد علاقه، قرار دادن زمانی برای ورزش در زندگی روزانه یا خوردن منظم دارو. این اجبار باعث انضباط فردی می شود و این عادات جدید در ذهنتان نقش می بندد. سرپیچی از یك نسخه رژیمی یا دزدانه سیگار كشیدن (زمانی كه هیچ كسی نیست) ممكن است عطش فوری را برطرف كند اما باعث بهبود سلامتی در یك هدف بلند مدت نخواهد شد.

غلبه بر فشارهای زندگی
بیماری قلبی با عوامل جسمی روانی دیگری مرتبط است كه باید مد نظر بگیرید. طولانی شدن استرس به دلیل فشارهایی در خانه یا در محل كار می تواند فشار خون بالای غیر طبیعی و مشكلات جریان خونی را ایجاد كند. بیماری قلبی همانند بسیاری بیماریها در اشخاص مختلف متفاوت است، گروهی از مردم با استرس تحریك می شوند، در حالی كه دیگران ممكن است با كم اهمیت ترین موضوعی پرخاش كرده و عصبانی شوند.
نحوه رویایی شما با استرس بر عملكرد سیستم قلبی عروقی شما تاثیر می گذارد. مطالعات نشان می دهد كه اگر استرس موجب عصبانیت یا بداخلاقی شما شود، احتمال زیادی دارد كه بیماری یا حمله قلبی داشته باشید. در واقع روشی كه شما به استرس پاسخ می دهید، ممكن است در مقایسه با سیگار كشیدن، فشار خون و كلسترول بالا، خطر بیشتری برای قلب داشته باشد.
یك مارپیچ نزولی

موقعی كه افسرده اید، غم و ناامیدی می تواند شما را از بقیه جهان جدا كند. حالت شدیدتر، افسردگی كلینیكی است. این شرایط به تنهایی نمی تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد اما عامل ایجاد كننده بدترین شرایط مشكلات قلبی شناخته شده است. تحقیقات نشان می دهد كه تقریباً در 20% از كل زندگی ما افسردگی وجود دارد و این رقم در بین بیماران قلبی تا 50% هم افزایش می یابد. مطالعات نشان می دهد كه در افراد مبتلا به افسردگی كلینیكی احتمال گرفتگی شاهرگ ها (تصلب شرائین) و رنج بردن از حملات قلبی دو برابر بیشتر از دیگر افراد است. بعلاوه در بیماران قلبی در مدت زمان معین نسبت به كل جمعیت احتمال افسرده شدن سه برابر بیشتر است.
افراد شاداب سطح سالمتری از فیبروژن و كورتیزول در خون دارند، آنها آسیب پذیری كمتری نسبت به بیماری قلبی و سایر بیماریها دارند. اساساً افسردگی بزرگترین خطر آزار حملات قلبی و سكته ها است. در واقع مبتلایان به افسردگی كلینیكی دو برابر بیشتر از سایرین از حملات قلبی (10 سال) رنج می برند.
افسردگی همچنین می تواند پیامد حمله یا سكته های قلبی یا روند تهاجم مثل جراحی قلب باز را پیچیده كند. علت اغلب افسردگی، اضطراب و گوشه گیری، كاهش اعتماد به نفس است. بیماران با سابقه حملات قلبی در انواع افسردگی ها متفاوتند. عمدتاً افسردگی می تواند روند بهبودی را دشوار كند و در واقع وضعیت را بدتر كند. افسردگی طولانی مدت در بیماران قلبی ــ عروقی دیده شده و در سكته ها و حملات قلبی بعدی مؤثر بوده است.

چه كاری می توانید انجام دهید؟
اگر چه بیماری قلبی یك شرایط جدی است كه به كنترل مداوم نیاز دارد، موارد بسیاری وجود دارد كه می توانید خطر مسائل قلبی ــ عروقی را كاهش دهید و زندگی سالم و پویایی داشته باشید.

اگر از حمله قلبی رنج می برید:
ــ با پزشكان مشورت كنید. دو فرد، مشابه نیستند و درمانهای گوناگون و استراتژی كاهش خطر كه برای یك بیمار به كار می رود ممكن است برای بیمار دیگر نامناسب و یا حتی مضر باشد.
ــ پرهیز از تلاش برای حل مشكل در یك جلسه، تا حد امكان به جای عوض كردن یك عادت موجود سعی كنید تمركز نمایید (مانند عادات خوردن، سبك زندگی غیر فعال) یك هدف منطقی برای زندگی خود تعیین كنید و برای رسیدن به آن تلاش كنید.
ــ علائم افسردگی را فراموش نكنید. احساس اندوه و پوچی، بی علاقگی در انجام فعالیتهای لذت بخش یا فعالیتهای روزانه، كاهش انرژی و بی نظمی هایی در خوردن و خوابیدن، تنها پاره ای از علائم افسردگی هستند. اگر این علائم بیش از دو هفته طول كشید این موضوع را با پزشك قلب مطرح كنید. بعلاوه اگر با همكاری روان شناس با پزشكتان باشد نتیجه، سودمندتر خواهد بود.

ــ شناسایی منابع استرس در زندگی و یافتن روشهایی برای كاهش و اداره آنها. ملاقات با یك روان شناس به منظور آموختن روشهای مدیریت استرس، مفید است. كنترل استرس، نه تنها برای جلوگیری از بیماری قلبی، بلكه همچنین برای سرعت بهبود حملات قلبی در زمان برنامه های ورزشی و تغییر سایر سبك های زندگی كاربرد دارد.

ــ كمك گرفتن از دوستان، خانواده و همكاران، با آنها درباره شرایط زندگیتان مشورت كنید. این حامیان اجتماعی نقش حیاتی برای غلبه بر احساس افسردگی و تنهایی در طول مدت بهبودی حمله قلبی دارند.
ــ اگر احساس گرفتاری در مبارزه با استرس به عنوان عامل بیماری قلبی تان را دارید بهتر است با یك روان شناس مشورت كنید. او با ارائه راهكارهای جدید به بهبود سلامت و به ثمر رساندن سایر اهداف بلند مدت شما كمك می كند. بعلاوه روان شناس با تشخیص علت افسردگی به پزشك در ارائه درمان صحیح كمك می كند.
دانشمندان هشدار می دهند برجستگی شكم، حتی به میزان كم می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. چربی شكم خطر ابتلا به بیماری قلبی را در افراد مورد مطالعه افزایش داد. محققان دانشگاه تگزاس دریافته اند دور كمر بزرگ، در قیاس با اندازه دور باسن، با بروز نشانه های اولیه بیماری قلبی مرتبط است. این یافته تایید كننده مطالعات دیگری است كه می گوید اندازه دور كمر، و نه وزن كلی بدن، یكی از نشانگرهای كلیدی بیماری قلبی است.
مطالعه بر 2744 نفر نشان داده كه دور كمر 81 سانتی متری برای زنان و 94 سانتی متری برای مردان نشانگر افزایش جدی خطر بیماری قلبی است.
این گزارش در نشریه كالج آمریكایی كاردیولوژی منتشر شده است.
دانشمندان، مردان و زنانی را كه برای شناسایی علائم اولیه تصلب شرائین یا اترو اسكلوروز تحت آزمایش های پزشكی و عكسبرداری قرار گرفته بودند مورد مطالعه قرار دادند.
اترو اسكلوروز باریك شدن و سفت شدن سرخرگ هاست كه به بروز بیماری قلب و عروق ارتباط دارد.
شكل اندام
دانشمندان سپس رابطه میان شكل اندام افراد مورد مطالعه و ابتلای آنها به اترو اسكلوروسیس را بررسی كردند.
آنها دریافتند كه حتی اگر وزن بدن در محدوده طبیعی باقی ماند، افزایش دور كمر به اندازه چند اینچ (هر اینج تقریبا 5/2 سانتی متر است) خطر صدمه دیدن سرخرگ ها را افزایش می دهد.
احتمال رسوب كلسیم در شریان های قلب – كه نشانگر آغاز اترو اسكلوروسیس است – در افرادی كه نسبت دور كمر به دور باسن آنها بیشتر از همه بود، دو برابر كسانی بود كه این نسبت در آنها كمترین بود.
و حتی وقتی كه سایر عوامل خطرزا مانند فشار خون، دیابت و سن در محاسبات وارد شد، ارتباط اندازه دور كمر به بیماری قلبی همچنان قوی بود.
پروفسور جیمز دی لموس كه این تحقیقات را هدایت كرده است گفت: به نظر می رسد كه چربی

انباشته شده در اطراف كمر از لحاظ بیولوژیكی فعالتر باشد چرا كه پروتئین التهاب آوری ترشح می كند كه به تجمع رسوبات مرتبط با اترو اسكلوروسیس دامن می زند، درحالی كه به نظر نمی رسد چربی دور باسن خطر بیماری قلب و عروق را افزایش دهد.
به نظر ما پیام مهم این مطالعه برای مردم این است كه از تجمع چربی در بخش مركزی بدن از همان اوایل زندگی پرهیز كنند.

داشتن حتی یك شكم كوچك هم در مقایسه با وقتی كه شكم كاملا صاف است خطر را افزایش می دهد.
شغل پرتنش خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد
بر اساس یك تحقیق جدید، شغل پرتنش بر بدن انسان تاثیری منفی دارد و می تواند باعث بیماری قلبی شود.
تنش تغییرات هورمونی و عصبی را به همراه دارد
مطالعه انجام شده بر ده هزار كارمند اداری در بریتانیا نشان می دهد احتمال ابتلا به بیماری قلبی در افراد زیر پنجاه سالی كه شغل پرتنش دارند، هفتاد درصد بیشتر از سایر هم سن های خود است.
به نوشته مجله “بیماری های قلبی اروپا”، افرادی كه شغل پرتنش دارند، فرصت كمتری برای تغذیه مناسب و ورزش دارند و تغییرات بیوشیمیایی مهمی هم در بدنشان رخ می دهد.
این مطالعه به طور اختصاصی از سال 1985 بر روی این دسته از افراد انجام شده است.
محققان دانشگاه یو سی ال لندن در مطالعات خود علاوه بر ثبت میزان نوسان ضربان قلب و فشار خون و اندازه گیری میزان هورمون كورتیزول در خون كه در حالت تنش و اضطراب ترشح می شود، احساس افراد درباره نوع كارشان، میزان ورزش و فعالیت روزانه، تغذیه و مصرف دخانیات و مشروبات الكلی را بررسی كرده اند.
دكتر تارانی چاندولا، سرپرست گروه محققان، درباره این تحقیق می گوید: “طی دوازده سالی كه افراد مورد مطالعه را زیر نظر داشتیم، متوجه شدیم استرس كاری مزمن با بروز بیماری های قلبی-عروقی در ارتباط است و این ارتباط در زنان و مردان زیر پنجاه سال بیشتر است
به گفته دكتر چاندولا، ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی در اثر تنش كار در افراد نزدیك به سن بازنشستگی كمتر است زیرا این افراد در معرض تنش كمتری هستند.
تاثیر زیست شناختی
به گزارش محققان دانشگاه یو سی ال لندن، یكی از عوامل مهم در ابتلا به بیماری های قلبی-

عروقی، تغییر شیوه زندگی است، زیرا احتمال كاهش مصرف میوه و سبزی در افرادی كه در معرض كارهای پرتنش هستند، بیشتر از دیگران است. در این حال تغییری در میزان نوشیدن مایعات در این افراد دیده نمی شود.
http://www.bbc.co.uk/f/t.gifhttp://www.bbc.co.uk/worldservice/images/furniture/800_right_quote.gif طی دوازده سال متوجه شدیم استرس كاری مزمن با بروز بیماری های قلبی-عروقی در ارتباط است و این ارتباط در زنان و مردان زیر پنجاه سال بیشتر است
ttp://www.bbc.co.uk/worldservice/images/furniture/800_left_quote.gif

در این حال، به گفته این محققان آنها به ساز و كارهای زیست شناختی ارتباط دهنده تنش

با بروز بیماری قلبی-عروقی هم پی برده اند.
ارتباط تنش با بیماری های قلبی از قبل شناخته شده بود ولی این موضوع پیش از این ثابت نشده بود.
بر این اساس، تنش و استرس با تاثیر بر عصب واگ كه عصب دهم مغزی است، تپش قلب را دچار مشكل می كند.
عصب واگ تنظیم ضربان قلب را بر عهده دارد.
از سوی دیگر، استرس با تاثیر بر دستگاه عصبی-هورمونی باعث افزایش ترشح بعضی هورمون ها می شود. به عنوان مثال، میزان هورمون كورتیزول در خون كارگرهایی كه كارهای پرتنش دارند، بالاتر از حد طبیعی است.
در این حال، با این كه سن افراد بر تاثیر تنش های شغلی بر بروز بیماری های قلبی-عروقی تاثیر دارد، مقام و رتبه كاری در به وجود آمدن این بیماری ها نقشی ندارد.
به گفته دكتر چاندولا، تحقیقات او تفاوتی را در میزان تاثیر جسمی تنش كاری در رده های مختلف كاری نشان نداده است.
بنیاد قلب بریتانیا با اشاره به گزارش چاپ شده در مجله بیماری های قلبی اروپا، می گوید این تحقیق بر دانسته های بشر درباره تاثیر تنش بر فعالیت های شیمیایی بدن افزوده است.

به گفته جون دیویسون از مسوولان این بنیاد، این تحقیق نشان می دهد با شناسایی راه های كاهش تنش و ورزش و فعالیت بدنی مناسب، می توانیم خطر بروز بیماری قلبی را كاهش دهیم
قلب خود مهربان باشیم!

در دنیای پر هیاهوی امروزی، هر اندازه كه تمدن پیشرفت می كند، به همان اندازه باید بشر خود را برای مبارزه با برخی از پیامدهای تمدن نو كه یكی از آنها، افزایش بیماری های قلبی بین افراد جامعه است، مجهز سازد.

این تجهیز همانا رعایت اصول بهداشت صحیح قلب و عروق است كه فهرست وار به شرح ذیل قابل ذكرند:
سعی نمایید همیشه غذاهای متوازن و سالم مصرف كنید و از مصرف غذاهایی كه احتمال فاسد شدنشان می رود، بپرهیزید.در مصرف غذاهای چرب( به ویژه چربی حیوانی)، پر نمك و قندی افراط نكنید.بهتر است برای صرف سه وعده غذای اصلی( صبحانه ، ناهار و شام ) ساعات معینی در نظر بگیرید. در فاصله ی بین دو وعده غذا، از خوراكی هایی كه باصطلاح اشتها را كور می كنند استفاد

ه نكنید. در ضمن به هنگام صرف غذا، آهسته غذا بخورید و لقمه را خوب بجوید.غذای روزانه ی هر كس باید متناسب با نوع فعالیت و شرایط جسمانی وی تعیین شود و از پر خوری و نیز فقر غذایی، جداً پرهیز گردد.از مصرف غذاهایی كه به تجربه دریافته اید مصرف آن غذاها ناراحتی هایی در شما به وجود می آورد( یعنی به اصطلاح عامیانه، آن غذاها به شما نمی سازد) پرهیز كنید.
از مصرف آب آشامیدنی تصفیه نشده و سبزی ها و میوه های نشسته، خودداری كنید.*در مصرف مایعات ، به ویژه چای و قهوه افراط نكنید. قهوه محتوی كافئین و چای محتوی تئین است و مصرف زیاد آنها باعث بروز عوارضی نظیر تپش قلب و بی خوابی می گردد.*وزن خود را در حد معمولی و مناسب نگهدارید. وزن زیاد باعث خستگی عضله ی قلب و ازدیاد میزان كاركرد عروق قلبی می شود. اشخاص چاق مستعد ابتلا به بیماری های فشارخون و دیابت اند و عروق آنها به سرعت متصلب می گردد. در نتیجه بیماری های عروقی و سكته های قلبی، زودتر به سراغ اشخاص چاق می روند.*از مصرف مشروبات الكلی، سیگار، مواد مخدر و محرك، جداً پرهیز كنید. چرا كه مصرف همین سیگار به ظاهر كم خطر، در ایجاد ترومبوز دخالت دارد. غلظت لیپیدها را افزایش می دهد و تشكیل آتروم را تسریع می كند. همچنین اریتمی ها را زیاد می كند كه ممكن است باعث مرگ ناگهانی گردد.
*سعی كنید در محیط شاد و با نشاط به صرف غذا بپردازید و از عصبانیت و اضطراب كه موجب كند شدن عمل هضم و ایجاد سوء هاضمه و كاهش قدرت بدنی و كارایی می شود، خوددای كنید.*هرگز در تفریحات شبانه و شب زنده داری ها افراط نكنید كه جز خستگی جسمی و روحی نتیجه ی دیگری نخواهد داشت.
.
*سعی كنید خواب و استراحت كافی داشته باشید. مقدار خواب لازم برای هر كس بستگی به سن، میزان فعالیت، سلامت و كنترل اعصاب و هیجانات وی دارد؛ ولی در هر حال، حداقل 6 تا 8 ساعت خواب در هر شبانه روز برای هر فردی لازم و ضروری است تا رفع خستگی كند. در ضمن ثابت شده است كه بهترین ساعات برای به خواب رفتن بین ساعات 10 تا 12 شب است.از

استراحت كردن بلافاصله بعد از غذا خودداری كنید و بین صرف غذا و خوابیدن حدود دو ساعت، فاصله در نظر بگیرید. در ضمن چنانچه پس از غذا خوردن، پیاده روی، حتی به مقدار كم انجام شود، بر اثر تحرك جدار عروق و گردش بهتر جریان خون، قدرت ته نشینی مواد چربی و سایر مواد متشكله ی خون، كم تر گردیده، از بروز اختلالات قلبی – عروقی به مقدار زیادی كاسته می شود.هر روز

متناسب با سن خود ورزش كنید. ورزش موجب فراهم شدن بهترین امكانات برای رشد همه جانبه ی بدن انسان است كه دستگاه گردش خون، به نحو بارزی از اثرات مثبت آن برخوردار می گردد. ورزش، كل بدن به ویژه دستگاه قلب را آبدیده و تقویت می كند و قدرت تحمل و عملكرد مكانیسم های تطبیق دهنده را كه توسط سیستم مركزی اعصاب تنظیم می شوند، رشد و بهبود می بخشد. ناگفته نماند كه ورزش سنگین برای سنین بالای 40 سال مجاز نیست و پیاده روی به عنوان بهترین ورزش كه نیاز به امكانات مالی و تجهیزات هم ندارد،

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir