توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 مقاله بررسی فراوانی کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی فراوانی کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز تحت pdf  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی فراوانی کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز تحت pdf،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی فراوانی کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز تحت pdf :

مقاله بررسی فراوانی کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1389 در مجله علمی پزشكی جندی شاپور از صفحه 175 تا 181 منتشر شده است.
نام: بررسی فراوانی کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کیست مقاوم به درمان تخمدان
مقاله آسیب شناسی
مقاله اهواز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: هدف از این مطالعه بررسی فراوانی انواع کیست های تخمدان مقاوم به درمان دارویی می باشد.
روش بررسی: پرونده بیمارانی که با تشخیص کیست تخمدان مقاوم طی سال های 1385 و 1386 در بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز جراحی شدند، از لحاظ سن، اندازه، گزارش سونوگرافی و نتایج آسیب شناسی بررسی و در مجموع 112 نفر انتخاب و از نظر سنی به سه گروه کمتر از 20 ،20 تا 40 و بیشتر از 40 سال و از نظر اندازه به کمتر از 5 ، بین 5 تا 9 و بزرگ تر از 9 سانتیمتر تقسیم شدند. اطلاعات جمع آوری شده توسط نرم افزار SPSS 13 مورد آنالیز قرار گرفت.
یافته ها: 6/11 درصد کمتر از 20، 8/67 درصد در 20 تا40 و 6/20 درصد بیشتر از 40 سال بودند. کیست های عملکردی و آدنوم ها هرکدام با 5/28 درصد شایع ترین نوع بودند. شایع ترین انواع کیست ها در کمتر از 20 سال به ترتیب درمویید، آدنوما و عملکردی هر کدام با 1/23 درصد، در گروه 20 تا 40 سال آدنوماها با 2/34 درصد و در گروه بیشتر از40 سال، کیست های عملکردی 1/39 درصد بودند. بر اساس اندازه، در کمتر از 5 سانتی متر، 3/39 درصد، که همگی خوش خیم ،در 5 تا 9 سانتی متر، 1/40 درصد که 4/84 درصد آنها خوش خیم و 6/15 درصد بدخیم و در بزرگ تر از 9 سانتی متر، 6/20 درصد که 6/95 درصد خوش خیم و 4/4 درصد بدخیم بودند.
نتیجه گیری: کیست ها در هر سه رده سنی، 9/92 درصد خوش خیم و 1/7 درصد بدخیم بودند. بنابراین می توان با انجام سونوگرافی و تومورمارکرها آنها را پی گیری و برای همه آنها اقدام تهاجمی، ضروری نمی باشد.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir