توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

مطالعه درباره كودك در عصر جدید دارای 42 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه درباره كودك در عصر جدید کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز آی سی بی سی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مطالعه درباره كودك در عصر جدید،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه درباره كودك در عصر جدید :

مطالعه درباره كودك در عصر جدید

اگر امروز حمایت ازكودكان و فراهم آوردن امكانات برای رشد همه جانبه و شكوفا كردن تمام ظرفیتهای انسانی آنها هدف مطالعه كودكان است، چنین دیدگاهی در گذشته كمتر وجود داشته است.

در دوران باستان بسیار اتفاق می افتاد كه كودكان را به دلایل مختلف از بین می بردند مثلاً در رم قدیم (تا سال 374میلادی ) كشتن كودكان حق قانونی والدین بود. تاریخ گذشته پر است از رویدادهایی كه درآن كودكان را قربانی خدایان و بتها می كردند. پلوتارك چگونگی قربانی كردن كودكان در مقابل بتها را در میان كارتاژها چنین توصیف می كند

از میان 600 خانواده فقط به شش خانواده اجازه داده بودند كه بیش از یك دختر را بزرگ كنند. حتی خانواده های ثروتمند مجبور بودند دختران خود را از بین ببرند. كمتر اتفاق می ا فتاد كه خانواده ای اجازه داشته باشد بیش از دو پسر بزرگ كند.

در گذشته، زندگی كودك درجوامع دیگر نیز تقریباً اینچنین بوده است. برای نمونه در بین چینیها رسم بود كه پدران، دختران خود را می فروختند. در بین اعراب دوران جاهلیت كه حوادث آن به دلیل نزدیك بودن با ظهور اسلام روشنتر بیان شده، وضعیت اسفباری حاكم بوده است. درآن زمان اعراب، فرزندان خود را به دلیل تعصبهای قومی و نیز گریز از پرداخت نفقه، زنده زنده مدفون می ساختند.

، بعضی از این اصول وقوانین عبارتند از :

1.جلوگیری از قتل كودكان. قرآن كریم می فرماید : فرزندان خود را از ترس كمی روزی نكشید، ما به آنها و شما روزی می دهیم، زیرا كشتن آنها خطای بزرگی است.

2. مهرورزی و محبت به كودكان. پیامبر اكرم (ص) می فرماید : به كودكان خود احترام كنید و با آداب و روش پسندیده با آنها رفتار كنید .

امام صادق (ع) می فرماید : فرزندان خود را فراوان ببوسید كه برای شما در بوسیدن درجه ای است .

3. احترام به شخصیت كودكان . پیامبر اكرم (ص) می فرماید : هنگامی كه به كودكان خود وعده ای دادید به آن وفا كنید زیرا آنها شما را روزی رسان خویش تصور می كنند .

تاریخچه مطالعه درباره كودك در عصر جدید

با تمام شدن قرن وسطی و آغاز عصر جدید (دوره رنسانس)، در زندگی كودكان و چگونگی نگرش به آنان تغییرات تازه ای به وجود آمد. هر چند كه در این دوره نیز (حتی تا قرن 18و19) ما شاهد نگرشها ورفتارهای وحشیانه وخصمانه با كودكان بوده ایم، ولی با این همه، زندگی كودكان نسبت به گذشته بهبود یافته است. توصیف و تصویر كودكان در كتابها ونقاشیها بیشتر به چشم می خورد. به علاوه آنچه بیش از همه در عصر اصول وقوانین رشد

هدف اصلی مطالعه رشد این است كه الگوی طبیعی را برای زندگی كودك ونوجوان پیدا كنیم و همچنین از این طریق بدانیم زمانی كه انحرافی در این الگوی طبیعی پیش آمد، چه وظایف و مسئولیتهایی در مقابل آن به عهده ماست. الگوی طبیعی رشد كودكان و نوجوانان در مراحل سنی مختلف از اصول و قوانین مشخصی پیروی می كند. این اصول، علی رغم تفاوتهایی كه افراد با هم دارند به طور مشترك درهمه یافت می شود؛ شناخت این اصول برای مطالعه رشد و فهم الگوی طبیعی آن ضروری است.

نوع فایل:word

سایز:28.9 KB

تعداد صفحه:37

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir