توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله نقش گردشگری ورزشی در توسعه شهری دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش گردشگری ورزشی در توسعه شهری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله نقش گردشگری ورزشی در توسعه شهری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش گردشگری ورزشی در توسعه شهری :

تعداد صفحات:11

چکیده:

ورزش به عنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر اقشار جمعیت شهری نقش حیاتی را در توسعه شهرها میتواند ایفا نماید. از آنجا که ورزش از یک سو با ورزشکار (افراد) و ورزشگاه (مکان) و از سوی دیگر با طرفدار ورزشی (بخش اعظمی از جمعیت) ارتباطی تنگاتنگ دارد، لذا بدیهی است که از توان بالقوه بالایی جهت تاثیر بر شهر و شهرنشینی داراست. به عنوان نمونه به شهر جدید پولادشهر اشاره می شود، پولادشهر اولین شهر جدید کشور است که با رکورد بسیار بالایی مواجع بود. یکی از راهکارهای خروج از رکورد برای این شهر برگزاری بازیهای لیگ برتر فوتبال کشور در آن بود، که این امر نیز انجام شد و اگر مسئولین این شهر از این فرصت به خوبی استفاده کرده باشند امروزه باید با وضعیت بهتری از شهر مواجع باشیم.
همگان میدانیم زمانی که المپیک یاجام جهانی یا مسابقات بزرگ و مهم در شهری برگزار می گردد تغییرات بسیاری در حتی در مرنترین شهرهای جهان به وقوع می پیوندد. در واقع شهرها قصد دارند به بهانه برگزاری مسابقات ساختار خود را با تحولات اساسی مواجه سازند. به عنوان نمونه آلمان برای برگزاری مسابقات جام جهانی در کشور خود با احداث یک ایستگاه جدید قطار آن هم در ابعادی وسیع (یازده طبقه) ناوگان حمل و نقل خود را ارتقاء داد. از دیگر سو معرفی شهرهای برگزار کننده اینگونه مسابقات و ویژگیها و جاذبه های هر کدام از آنها از جمله مهمترین مطالبی است که بعضا یک سال پیش از شروع بازیها، سوژه رسانه ها است. هم اینگ یکی از سوژه های خبری ورزشی در دنیا اتفاقی است که در شهر پکن به عنوان میزبان المپیک بعدی به وقوع می پیوندد.
ورزش خود دارای چندین رشته متفاوت و انواع گوناگون است که هرکدام از آنها می تواند تاثیر متفاوتی را در شهر ایجاد نماید. مثلا برگزاری تورهای دوچرخه سواری و اتومبیلرانی باعث می شود تا به ناچار نسبت به بهبود وضعیت معابر شهری وسیمای شهر اقدام گردد. یا برگزاری ورزشهایی پر طرفدار مانند فوتبال علاوه بر بهبود سیستم ناوگان حمل و نقل کشور به رونق واحدهای تجاری و جهانگردی وذیرایی شهر نیز کمک شایانی می نماید. بطور نمونه می توان به شهرهایی که میزبان تیمهای شرکت کننده درجام جهانی اخیر بودند اشاره نمود . هر کدام از این شهرها بسته به مهمانان نحوه میزبانی خود ررا تعغییر داده بودند. به عنوان مثال در شهر فردیش هافن که اردوی تیمملی ایران در آن برقرار بود غالب میزبانان با زبان فارسی آشناسس داشتند و از فرهنگ ایرانی و اسلامی مهمانان خود اطلاعات خوبی حاصل نموده بودند. در واقع کشور آلمان با انجام تمهیداتی موفق شد تا منافع جام جهانی را به غالب شهرهای خود گسترش دهد. چرا اینبار بر خلاف دوره های قبل شهرهای میزبان تیم ها با شهرهای برگزار کننده بازیها متفاوت بودند و از این راه شهرهای زیادی درگیر این مسابقات شدند.
چنانچه عنوان شد ورزش دارای نقشی تاثیرگذار در توسعه شهرهاست و لذا پرداختن به مسئله گردشگری ورزشی و نقش آن در شهرها ضروری به نظر می رسد در این مقاله سعی شده تا ضمن بر شمردن ویژگیهای گردشگر ورزشی، نقش و تاثیر آن را در یکی از طرح های گردشگری کشور بررسی نمائیم.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir