توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

تحقيق در مورد بازاريابي دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقيق در مورد بازاريابي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقيق در مورد بازاريابي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقيق در مورد بازاريابي :

بازاریابی

مقدمه :
یک شرکت قبل از ورود به بازارهای خارجی، باید اهداف و سباستهای بازاریابی بین المللی خود را روشن سازد. به عبارت دیگر اولاً باید تصمیم بگیرد می¬خواهد در بازار خارجی به چه حجم فروش دست یابد(بعضی از شرکتها به عنوان هدف سهم کم را در بازار انتخاب می¬کنند) ثانیاً باید تعیین کند می¬خواهد در چه تعدادی از کشورهای خارجی به فعالیت بپردازد و در نهایت باید تصمیم بگیرد می¬خواهد در چه نوع کشورهایی فعالیت کند.

یک شركت پس از اینکه درباره فروش در یک کشور خارجی تصمیم گرفت نوبت به انتخاب بهترین روش ورود به این کشور می¬رسد. روشهای ورودی که در گزینه¬های شرکتها قرار دارد عبارتند از : صادرات، سرمایه¬گذاری مشترک، سرمایه¬گذاری مستقیم.

1-2 تشریح و بیان موضوع:
صادرات ساده ترین و کم ریسک ترین راه ورود به یک بازار خارجی است. صادرات کمترین تخصیص امکانات و کمترین تغییرات بر روی برنامه های داخلی را در بردارد و میزان ارز آوری صادرات بیش از هر روش دیگر ورود به بازار است. بعد از دهه¬ها پافشاری بر استراتژی جایگزینی واردات كه از سوی كشورهای در حال توسعه اتخاذ شده ولی به نتایج در خور توجهی در جهت توسعه صنعتی این كشورها نیانجامید، استراتژی توسعه صادرات در مواردی به عنوان استراتژی

جایگزین ولی در موارد بسیار دیگری به عنوان استراتژی مكمل در دستور كار و صدر برنامه¬های توسعه صنعتی كشورهای جهان قرار گرفت. نگاهی به تجربه موفق كشورهای تازه صنعتی شده نظیر كره جنوبی، سنگاپور و ;گذشته موفقیت آمیز این استراتژی را تجلی بیشتری می-بخشد. کشورهایی که اصطلاحا « چهارببر » نامیده می شوند ( سنگاپور، هنگ کنگ، کره جنوبی ، تایوان ) و همینطور ژاپن از طریق صادرات توانستند در کشورهای خود توسعه اقتصادی ایجاد کنند.

از آنجا كه در برهه كنونی اقتصاد كشور توسعه صادرات صنعتی و جهش صادراتی محوریت یافته است لذا بر آن شدم تا در توان خویش در این تحقیق صادرات را كه یكی از چند روش ورود به بازارهای خارجی است از جنبه¬های مختلف مورد بررسی قرار دهم.
این مجموعه در هفت بخش مجزا شامل عواملی مرتبط با صادرات تنظیم شده كه در ادامه شرح تفضیلی هر یك از این بخشها آمده است.

2-1 صادرات :
تعریف صادرات : در لغت به معنی انتقال كالا یا ارسال و فرستادن كالا از جائی به جای دیگر .
1- ساده ترین و کم ریسک ترین راه ورود به یک بازار خارجیف صادرات است.

2- فروش از طریق صادرات کمترین تخصص امکانات و کمترین تغییرات بر روی برنامه های داخلی را می بردارد و میزان صادرات بیش از ره روش ورود به بازار است.
یک شرکت ممکن است هر از گاهی به صورت انفعالی نسبت به صدور مازاد تولید به خارج از کشور اقدام کند. یا ممکن نیست برای گسترش صادرات یبه یک بازار خاص، به صورت فعال خود را متعهد گرداند. در هر دو مورد، شرکت کالاهای صادراتی را در کشور خود تولید می کند و ممکن است برای صدور این کالاها، تغییر آنچنانی هم در آنها ندهد صادرات مستلزم حداقل تغییراتی است که یک شرکت در خط محصولات، سازمان شرکت، سرمایه گذاری یا ریاست شرکت می هد.

3- سالانه بیش از 2 میلیارد دلار کالا از کشور های مختلف صادر می شود. کشورهایی که اصطلاحا « مهاریبه » نامیده می شود. ( سنگاپور، هنگ کنگ، کره جنوبی ، تایوان ) و همینطور ژاپن از طریق صادرات توانستند در کشورهای خود توسعه اقتصادی ایجاد کنند.
صادرات را می توان به دو نوع صادرات غیر مستقیم و صادرات مستقیم تقسیم کرد. 0
2-2 صادرات غیر مستقیم :

زمانی یک شرکت صادر کننده غیر مستقیم است که محصولاتش در بازاهای خارجی به فروش برسد بدون اینکه بررسی این منظور هیچگونه فعالیت خاصی در داخل کشور صورت گیرد. در واقع شرکت با صادرات غیر مستقیم به خصوص واقعی، درگیر بازاهای بازارهای بین المللی نمی شود. در صادرات غیر مستقیم محصولات شرکت توسط دیگران به بازارهای خارجی صادر می گردد.

صادرات غیر مستقیم توسط شرکتها بدون هیچ تخصص خاصی و بدون سرمایه گذاری امکانپذیر است اما در این روش انتخاب بازار و یا استراتژی های بازاریابی ضعیف و محدود است. روشهای صادرات غیر مستقیم عبارتند از:

1) فروش خارجی از طریق سازمان فروش داخلی
2) شرکتهای مدیریت صادرات (EMC)
3) همکاری در صادرات
2-3 صادرات مستقیم :

تفاوت بین صادرات مستقیم و غیر مستقیم در این است كه در صادرات مستقیم تولید كننده بجای تفویض ، خودش وظیفه صادرات را برعهده می گیرد . در این روش وظیفه تماسها ،‌پژوهشها ،‌ توزیع مدارك ، قیمت گذاری و; همه بر عهده بخش صادرات و یا مدیر صادرات شركت است . معمولاً صادرات مستقیم در مقایسه با صادرات غیر مستقیم فروش بیشتری را ایجاد می كند . در هر حال از مزایای صادرات مستقیم فروش بیشتر كنترل بیشتر ، اطلاعات بازاربیشتر، ایجاد تجربه و تخصص بیشتر شركت در صادرات است و معایبش هزینه بیشتر است به طور كلی برای بازارهای بزرگ ،‌صادرات مستقیم مناسبتر و برای بازارهای كوچك صادرات غیر مستقیم .

روشهای صادرات مستقیم: صادرات مستقیم به دو شكل امكان پذیر است :
الف ) تا سیس شعبه فروش ب) انتخاب نماینده

روش متداولتر ، بخصوص بازارهای كوچكتر انتخاب نماینده بر محصولات می باشد . نماینده میتواند توزیع كننده ویا تولید كننده باشد.
2-4 انواع صادرات :

2-4-1 قطعی : عبارتست از خارج كردن كالا از قلمرو و گمركی كشور به منظور فروش .استفاده یا مصرف در خارج از قلمرو گمركی كشور.
2-4-2 موقت: خارج كردن كا لا از قلمرو گمركی كشور به منظور عر ضه و نمایش در نمایشگاه ها ، تعمیر و تكمیل و فرآوری در خارج كشور و سپس بازگرداندن آن به داخل قلمرو گمركی .

2-4-3 صادرات قطعی در حجم تجارت : در قانون امور گمركی و ائین نامه ی اجرایی در خصوص ملاك تجارتی بودن كالای مطلبی گفته شده است ، لذات با توجه به ا ئین نامه ی اجرای قانون صادرات وواردات ملاك تجاری بودن كالای صاراتی این است كه صدورآن به منظور فروش می باشدو این منظور نیز توسط گمرك احراز می گردد .

2-4-4- صادرات قطعی غیر تجاری : این نوع صادرات از طریق پست ومسافر انجام می گردد .
2-4-5- صاردات مجدد : كالای خارجی كه با انجام تشریفات مر بوط به ورود قطعی از گمرك ترخیص شده است ، چنانچه به كشور ثالث صادر شود این عمل را صدور مجدد می گویند .

2-4-6- ترانزیت خارجی : عبارتست از عبور كا لای خارجی از سرزمین كشور.
2-4-7- واردات در مقابل صادرات : اجازه ورود اقلام خارجی از كالا های مورد نیاز برای تولید كالای صادره یا به طور كلی كالاهایی است كه متضمن منفعت مطلوب برا ی صادر كننده و ادامه صدور كا لا و تحصیل امتیاز مجدد ورود كالا های مورد نظر است.

2-4-8 ارسال نمونه های بازرگانی برای بازاریابی: این نمونه ها دارای ارزش تجاری بوده و معمولاً به صورت موقت برای نمایش یا سبب سفارش و نشان دادن از قلمرو وگمركی خارج می شوند . دراین صورت ، اخذ تعهد برای برگشت كالا طبق ضوابط قانونی كافی است .

2-4-9 اعطاء جوائز صادراتی یا سوبسید صادراتی : این سیاست در جایكه عرضه ی كالا به قیمت تمام شده برای تو لید كننده . مقرون به صرفه نبوده وزیان آور خواهد بود یا به طور كلی كه به منظور تقلیل قیمت تمام شده به نحوی كه مصرف كننده مایل به خرید كالا باشد ، به صادر كننده ، یا تولید كننده به صورتهای مختلف اعم از تخفیف بامعافیت كامل در مالیاتها ، اعمال روش باز پرداخت های گمركی و بالاخره باز پرداخت نقدی انجام می گیرد .
2-5- اسناد ومدارك موردنیاز جهت صادرات :
2-5-1 كارت بازرگانی

 

2-5-2 كد اقتصادی
2-5-3 مجوز صدور
1-3 كالای ممنوع الصدور 2 -3 كالای مشروط الصدور 3-3 كالای مجاز
2-5-4 سیاهه تجارتی
2-5-5 فهرست عدل بندی
2-5-6 برگه ی نرخ گذاری كالای صادراتی

2-5-7 تعهد ارزی
2-5-8 مهلت واریز تعهد ارزی
2-5-9 معافیت تعهد ارزی
2-5 واسطه های بین المللی :

این واسطه ها ( صادرات ) برای ارائه خدمت به بازاهای بین المللی تکامل یافته اند و تا زمانی که تجارت بین الملل وجود داشته باشند تا انها نیز وجود خواهند داشت.

2-6 واسطه های صادرات :
به واسطه هایی که برای تولیدات داخلی کشور خود به بازارهای جهانی یا خارجی فعالیت می کنند اطلاق می شود. دو نوع صادر کننده وجود دارد:
1- تاجر
2- نماینده تجار

معمولا بدون وابستگی به تولید کننده عمل می کنند. آنها زمینه نیاز به بازار خارجی را یافته و بعد کار را در داخل کشور تهیه و صادر می کنند.
همچنین تولید کنندگانی که تمایل به صادرات کالا داشته باشند معمولا از وجود این تجار استفاده کرده ممکن است تخفیفی در نرخ کالاهای خود قائل شوند تا هزنیه تبلیغاتی که نیاز دارند تا تجار در کشورهای خارجی انجام دهند را جبران نمایند.

تولید کننده هایی که به دنبال کسب بازار خارجی هستند، اغلب از خدمات نمایندگان صادراتی که معمولا شرکتهای مدیریت صادرات نامیده می شوند استفاده می کنند.

این نمایندگان، در این کالاها را نمی خرند بلکه بر اساس حق الزحمه فعالیت می کنند. بنابراین بیش از تجارف امادگی ارائه کالاهای متفاوت را دارند. برای تولید کننده های که زمینه اطلاعات کمی در مورد بازار خارجی و تجارت بین الملل داردف نماینده متخصص عرضه می کنند. برای شرکتی که در جهت رسیدن به اهداف کوتاه مدت خود قصد دارد و بازار های خارجی می شود نمایندگان صادراتی مناسب هستند چرا که با هزینه اندکی مشتریان خارجی را برای تولید کننده فراهم می آورند. برای تولید کننده که قصد نفوذ گسترده ای در بازار خارجی دارد بهتر است که از یک واسطه در آن بازار خارجی استفاده کند. در هر صورت یک نماینده صادرات می تواند خدمات ارزنده ای به شرکتها ارائه دهد.

3-1 تعریف استراتژی توسعه صادرات :
سیاست توسعه اقتصادی بر پایه « توسعه صادرات » مبتنی بر تشویق صادرات در کشور است. یعنی در جهت صادرات کالا و افزایش صادرات در کشور، و به تاکید بر توسعه صنایعی که از مزیت نسبی برخوردارند و یا اینکه به گونه ای امکانات تولیدی دارند .
3-2هدف :

تامین منابع اقتصادی کشور از طریق توسعه و تنوع در صادرات و تحصیل بیشتر درآمدهای ارزی می باشد. به عقیده چندی در کشورهای در حال توسعه صادرات محصولات صنعتی نه تنها منبع رشد اقتصاد می باشد بلکه برطرف کردن نیازهای ارزی آنها موثر است. و در صادرات اصول و مکانیسم بازار باید گرفته شود در غیر این صورت بازار های بین المللی شکست خواهند خورد.

دفتر بازار یابی صادرات
4-1 مقدمه
بازاریابی صادرات فرایند شناسایی، یا پیش بینی و بر آورد نیاز مشتری خارجی می باشد و از وظایف مدیریت تست که غالبا با انگیزه سود برای فروشنده همراه و این وظیفه با ارتباط انجام می گردد. و بر مراحل گوناگونی مشتمل می باشد و فروش صادراتی آخرین مرحله محسوب می شود.
بازاریابی صادراتی شامل اجرائیست که از طریق تحقیق در بازار تثبیت می گردد و در برگیرنده موارد زیرست: شناسایی بازار و ویژگی های آن، سود و مقدار آن، نیازهای مصرف کننده، رقابت، قوانین وارداتی، توسط فروش محصول، تبلیغات برای توسعه فروش.

4-2 مسؤولیتها
در شركتهای صادراتی بزرگ درجه تخصصی بالاتر الزامی است و معمولآ گماردن یك
مدیر بازاریابی صادرات و یك مدیر فروش صادرات و یك مدیر حمل را ایجاب می نماید.
4-2-1مدیر صادرات:
مسئول اجرایی دفتر می باشد، و وظیفه اصلی وی بازاریابی خارجی، فروش و امور مربوط به آن می باشد و در شرکت های کوچکتر ممکنت هم بازار داخلی وهم بازار خارجی را اداره نماید.
بهتر است مدیر صادرات شخص با تجربه و تیز هوش بوده و از قدرت تصمیم گیری صمیمی و به همراه آشنایی با چندین زبان خارجی برخوردار باشد ولی باید محصولات و بازار آن محصولات را بشناسد. و باید مصمم در امر امور آوری بوده و توانایی شناخت و توسعه بازارهای جدید بخش مهمی از کار اوست .
4-2-2مدیر بازاریابی صادرات :
کنترل کلی بر امور اجرائی سازمان را برعهده دارد. معمولا زیر نظر مدیر صادرات عمل می کند و فعالیت های مدیر فروش و مدیر حمل را کنترل و هماهنگ می کند، ولی مسئول تهیه و تنظیم طرح های بازاریابی و فروش می باشد و این او را با مشاوره مدیر فروش صادرات انجام می دهد که در نهایت نیز به تاثیر رئیس صادرات خواهد رسید. استخدام کارگزاران تبلیغاتی از مسئولیت های مدیر بازاریابی صادرات می باشد.
4-2-3مدیر فروش صادرات :
تحت نظارت مدیر بازاریابی صادرات عملکرد و رابطه نزدیکی با وی دارد. شایسته است که چند زبان مسلط و مانند پرسنل خود اطلاعات کافی در مورد محصولات شرکت داشته باشد.
دفتر فروش مسئول براورد هزینه ها، تهیه نرخ ها، تنظیم قراردادهای فروش می باشد. وقتی روی قسمت توافق حاصل شد. قرار داد فروش صادرات تنظیم گردید، وظیفه تدارکات و ارسال کالا به مدیر فروش حمل واگذار می گردد که معمولا یک برنامه کار به وی را داده می شود.
خدمات پس از فروش زمینه مناسبی جهت کسب رضایت مشتری می باشد که در زمینه مهندسی و محصولات مصرفی حائز اهمیت می باشد.

4-2-4 مدیر حمل:
وظیفه این مدیر اجرای شرایط قرارداد فروش صادرات، عن تهیه و ارسال کالا می باشد و تشکیلات آن ممکن است بر مبنای عمودی یا افقی سازمان می یابد. اما در هر حال ارتباط نزدیک با مدیر فروش صادرات، باید حفظ گردد و مدیر حمل معمولا از هر سفارش ثبت شده ای توسط یک نسخه مطلع می شود و سپس از کارخانه یا تولید کننده در زمانی که کالا در آخرین مراحل تولید می باشد، اعلامیه قطعی دریافت می دارد.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir