توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

بررسی انواع میكروفون ها یا مبدل های الكتروآكوستیكی دارای 47 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی انواع میكروفون ها یا مبدل های الكتروآكوستیكی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

فهرست

میكروفون ها (مبدلهای الكتروآكوستیكی) 1
ساختمان میكروفونها 3
میكروفونهای ذعالی (كربن دار) 4
میكروفونهای دینامیكی (Moving Coil Mie) 5
میكروفونهای الكترومغناطیسی (Moviong Magnet Mic) 7
میكروفونهای نواری 10
میكروفونهای خازنی (الكترواستاتیك) و یا (الكتروكاندستور) 12
نتیجه (محاسن میكروفونهای مختلف 14
معایب میكروفونهای خازنی 15
دلایل احتیاج منبع تغذیه در میكروفونهای خازنی 15
میكروفون بی سیم یا MF یا Wireless Mic 16
پروانه كانال فرستنده (Program channal) 17
گیرنده (Reciver) 17
میكروفونهای الكترت (Electret Cendenser Mc) 19
منابع تغذیه میكروفونها 20
مزیت سیستم فانتوم بر AB 23
بادگیرها 24
جنس و ساخت بادگیرها 24
میكروفونهای تمام جهته (Omni directional) 26
میكروفونهای دوجهته یا دو راستایی یا هشت لاتین 29
میكروفون گان (Gun Mic or Tele Mic) 31
دلایل استفاده از میكروفون گان 33
مكانیزم میكروفون گان (Gun) 34
میكروفون مینی گان (Mini-Gun) 35

میكروفونها (مبدلهای الكتروآكوستیكی)
میكروفونها یا مبدلهای الكتروآكوستیكی، دستگاههایی هستند كه تغییرات انرژی آكوستیكی را به انرژی الكتریكی تبدیل می كنند. (ضمناً عكس این مطلب نیز در مورد بلندگوها صادق است). همانطور كه می دانیم انرژی صوتی از نوع انرژی مكانیكی است و با جرم، محیط الاستیك و نیرو سر و كار دارد. بنابراین حفظ و انتقال انرژی صوتی (آكوستیكی) در برد زیاد امكان پذیر نیست. فرض كنید انرژی صدای گفتگوی انسان به میزان انرژی رعد و برق (مثلاً db130) باشد، البته می دانیم كه برد انتقال این انرژی محدود است، در صورتیكه اگر این انرژی (صوتی) به انرژی الكتریكی تبدیل شود هرگونه تغییر و تبدیل روی آن براحتی امكان پذیر می شود. برای مثال، انرژی الكتریكی را می توان بهر میزان تقویت كرد و آنرا به هر نقطه در فواصل خیلی دور ارسال داشت. مثلاً بردن یك نوار ضبط صوت در هر نقطه و یا انتقال صدای گوینده ای كه در جلوی میكروفون در استودیو در یك نقطه از جهان صحبت می كند و این انرژی توسط فرستنده رادیوئی به سایر نقاط با وسعت بسیار پخش می شود. انرژی الكتریكی بوسیله9 بلندگو مجدداً به انرژی اكوستیكی تبدیل می شود. در این فصل طرز كار این مبدلهای الكتروآكوستیكی را مورد مطالعه قرار می دهیم.
با توجه به ماهیت انرژی آكوستیكی دستگاههائی كه كار تبدیل را انجام می دهند به هر ترتیب با عمل مكانیكی سر و كار دارند و سیستمهای نوسان كننده مكانیكی مطرح می شوند. همانطور كه اگر شخصی در موقع صحبت كردن یك صفحه كاغذ را بطور كشیده در جلوی دهان خود قرار دهد، متناسب با دامنه و فركانس انرژی صوت كاغذ به ارتعاش درمی آید، ممبران میكروفون بر اثر صوت ارتعاش می نماید، با استفاده از پدیده های فیزیكی مانند پدیده های القای الكترومانیتیك، اثر پیزد الكتریك، تغییرات ظرفیت خازن و تغییرات مقاومت گردد، ذغال انرژی اكوستیكی به انرژی الكتریكی تبدیل می كند.
قبل از پیشرفت علم الكترونیك و ساختن تقویت كننده های مناسب معمولاً از شرایط نامناسب معمولاً از شرایط نامناسب میكروفون استفاده می شد، زیرا اگر بخواهیم سیگنال خروجی میكروفون بر حسب فركانس در نوار 20 تا 20000 هرتز خطی باشد راندمان میكروفون بسیار ناچیز خواهد بود. بطوریكه اگر سیگنال بلافاصله درون میكروفون تقویت نشود بر اثر ضعیف بودن دامنه سیگنال نویز بسیاری وارد شده و عملاً استفاده از سیگنال با كیفیت مناسب بدون استفاده از تقویت كننده امكان پذیر نمی باشد.
بنابراین در محاسبه میكروفون بدون استفاده از تقویت كننده سعی می شود راندمان نسبتاً بالا باشد كه موجب باریك و نماصاف شدن پاسخ فركانس می شود. مانند میكروفون ذغالی كه دارای راندمان خوب بوده ولی پهنای نوار فركانس آن كم و ناصاف می باشد. امروزه در بیشتر موارد از میكروفونهای با كیفیت خوب در امر صدابرداری در رادیو و تلوزیون و استودیوها استفاده می شود كه دارای تقویت كننده های اولیه الكترونیكی می باشد.
ضمناً میكروفونهای با كیفیت عالی برای كارهای دقیق اندازه گیری بدون نویز و بدون دیستورشن ساخته می شود و در نوار فركانس 20 تا 20000 هرتز پاسخ خطی دارند كه در آزمایشگاههای تحقیقاتی از آنها استفاده می شود.
میكروفونها تغییرات فشار صورت درون محیط را به تغییرات مشابهی از ولت یا جریان در داخل مدار الكتریكی كه متصل به آن است تبدیل می نمایند. كه این جریان وارد دستگاههای تقویت كننده شده و پس از عملیات مختلف توسط بلندگو به انرژی صوتی تبدیل می شود. حال در این فصل به معرفی انواع مختلف میكروفونها می پردازیم.

ساختمان میكروفونها
میكروفون ها از نظر ساختمانم به چند دسته تقسیم می شوند. میكروفون های ذغالی، میكروفون های دینامیكی، میكروفون های الكترومغناطیسی، میكروفونهای الكترواستاتیك، میكروفون های نواری و میكروفون های پیزوالكتریكی (كریستالی).

میكروفونهای ذغالی (كربن دار)
میكروفون های ذغالی تشكیل شده از یك مخزن ذرات ذغال، این ذرات ذغال ممكن است به اشكال مختلف هندسی تهیه شود. روی ذرات ذغال یك شاخكی قرار دارد كه به دیافراگم یا ممبران متصل است كه اگر در مقابل این ممبران یل دیافراگم صوت ایجاد كنیم مرتعش می گردد. ارتعاشات حاصل در ممبران، دقیقاً همان مشخصات ارتعاشات منبع صوت را دارا می باشد. و این تغییرات فشار عیناً به شاخك انتقال می یابد. تغییرات ایجاد شده در ممبران یا شاخك باعث تغییر مقدار فشردگی ذرات ذغال به یكدیگر شده كه در نتیجه مقاومت الكتریكی مجموعه مخزن تغییر می یابد. و مشاهده می كنیم كه متناسب با همان تغییرات فشار وارده روی ممبراتن جریان I كه از مدار عبور می كند تغییر می یابد. یعنی توانسته ایم تغییرات فشار صورت را تبدیل به جریان الكتریسیته نمائیم. كه این جریان متغییر را می توان بصورت فشار الكتریكی از دو سر مقاومت باز دریافت كرد.
این ساده ترین و ارزانترین میكروفون است كه از سال 1984 تا كنون از آن استفاده می شود. این میكروفون دارای بازده با راندمان زیادی است. بنابراین بدون طبقات تقویت كننده می توان از آن استفاده نمود. ولی در شرایط حرفه ای از آن استفاده نمی شود چون از نظر پهنای باند فركانسی مطلوب نمی باشد یعنی پهنای باند آن وسیع نیست و كیفیت مطلوب و خوبی را دارا نمی باشد بنابراین از آن فقط برای انتقال سخن در تلفن و در رادیو فقط در ارتباطات داخلی بین افراد استفاده می شود. در شكل زیر نمونه ای از یك پهنای باند فركانسی در یك میكروفون ذغالی با فشار ثابت دیده می شود.
میكروفون ذغالی از لحاظ پاسخی فركانسی Frequency Response دارای دو اشكال اساسی و مهم می باشد.
1-عرض باند آن (پهنای باند فركانسی) محدود است به این ترتیب كه هم از نظر فركانس های بالا و پایین در عبورش محدودیت دارد. پهنای باند فركانسی این میكروفون بین HZ300 تا HZ3500 نیز می باشد.
2-همین عرض باند نیز خطی نیست. منظور از خطی نبودن همان تغییرات سطح دامنه باند فركانسی نیز می باشد. همانطور كه بیانم شد از این میكروفون در صنعت تلفن استفاده می شود چرا كه در این جا، فقط هدف ما رساندن پیام می باشد و كیفیت صدا برای ما مطرح نیست. حتی این نوع میكروفون در دستگاههای خانگی نیز استفاده نمی شود.

میكروفونهای دینامیكی (Moving Coil Nie)
میكروفونهای دینامیكی تشكیل شده از یك ممبران از جنس سبك نظیر كاغذ، پلاستیك و با آلومینیوم كه یك سیم پیچ به ممبران (دیافراگم) متصل است و این سیم پیچ می تواند در داخل شكاف قطبین یك آهن ربا حركت نماید. بنابراین وقتی كه فشار صوتی روی این ممبران وارد می آید ممبران و در نتیجه سیم پیچ متصل به آن با همان ریتم تغییرات صوتی نوسان می نمایند، از حركت سیم پیچ در داخل میدان مغناطیسی یك جریان الكتریكی روی سیم پیچ القا می گردد كه ریتم تغییرات این جریان درست با ریتم تغییرات فشار وارده روی ممبران است.
این میكروفون، اولین خانواده میكروفونی است كه بطور حرفه ای استفاده می شود و در این میكروفون مغناطیس ثابت و سیم پیچ (Coil) متحرك و جریانی حدود دهم میلی ولت ایجاد می شود و در میكروفون های حرفه ای حدود mv2/0 است.
علت اینكه این میكروفون ها در مصارف حرفه ای استفاده می شود داشتن عرض باند خطی وسیعی است ولی قیمت آن بسیار گران می باشد. این میكروفون ها نسبت به میكروفون ذغالی راندمان كمتری دارد ولی دارای كیفیت بهتری است و در صنایع حرفه یا مخصوصاً در صدا و سیما بنحو احسن استفاده می گردد و از این میكروفون برای ضبط گفتار استفاده می شود. ضمناً برای زیاد كردن راندمان این نوع میكروفون با قرار دادن سوراخ در پشت دیافراگم كه به فضای خارج متصل باشد و با محاسبه سطح و طول سوراخ یك مقدار از انرژی صوتی را با 180 درجه اختلاف فاز به پشت دیافراگم منتقل می نمایند این فیدبك به حركت به ممبران كمك كرده و راندمان
میكروفون زیاد می شود.
حساسیت ولتاژ مدار باز این میكروفون با پیچك متحرك (سیم پیچ) تقریباً برابر با 5-10×4/2 ولت بر میكروبار، و یا db4/92 – دسی بل می باشد و نسبت به میكروفون خازنی كریستالی (بعداً توضیح داده می شود) از حساسیت كمتری برخوردار می باشد. امپدانس خروجی میكروفون حدود 10 اهم است كه نسبت به میكروفونهای خازنی و كریستالی خیلی ناچیز است و بوسیله ترانسفورماتور بالابرنده ولتاژ در بدنه میكروفون عمل تطبیق امپدانس را انجام میدهد. در ضمن میكروفون الكترودینامیكی بدون تقویت كننده مقدماتی استفاده می شود و می توان با كابل نسبتاً طولانی سیگنال را از آن انتقال داد.
پاسخ فركانس این نوع میكروفون حدود 10 تا 14 كیلوهرتز می باشد و در ضبط صدای گوینده و رپرتاژ و تئاتر و ... از آن استفاده می شود.

میكروفونهای الكترومغناطیسی (Moving Magnet Mic)
این میكروفونها از یك آهن ربای نعلی تشكیل یافته كه دور قطبین آن سیم پیچ قرار دارد و ممبران آن از جنس فولاد است و وقتی كه بر اثر ارتعاشات صوتی ممبران مرتعش می گردد صفحه فولاد به دو قطب آهن ربا دور و نزدیك می شود، بنابراین میدان مغناطیسی در دو قطب تغییر می یابد و این میدان در داخل آهن ربا تغییر می كند و روی سیم پیچها یك جریان الكتریكی القا می گردد كه ریتم تغییرات ارتعاشات صوتی است كه روی ممبران وارد گردیده است. نوعی دیگر از این میكروفونها بدین صورت است كه بخشی از ممبران را كه در برابر قطبهای آهن ربای NS دائمی است با پولكی از آهن ربای نرم می پوشانند تا از لرزشهای این پولك آهنی مقاومت مغناطیسی شكاف هوائی را تغییر دهد. بنابراین لرزش ممبران باعث ایجاد جریانی در سیم پیچهای روی آهن ربا می گردد.
راندمان این میكروفون میكروفونهای ذغالی است ولی باند فركانسی وسیع تری دارد. این میكروفون بعلت وزن زیاد آن در حال حاضر استفاده زیادی ندارد. و همچنین وزن زیاد ممبران بازدهی میكروفون را در فركانسهای بالا كاهش می دهد.

میكروفونهای پیزوالكتریك (كریستالی) (Pizoelectric Mic)
بعضی از عناصر مانند بلور كوارتز، نمك راشل و دی هیدروفسفاتت آمونیم و مواد سرامیكی ریخته شده از قبیل تیتانات دوباریم، دارای خاصیت پیزوالكتریك هستند. یكی از بلورها كه در مقابل حرارت پایدار و بصورت خطی كار می نماید. بلور كوارتز می باشد كه در الكتروآكوستیك از آن برای ساختن میكروفون، بلندگو و پیكاپهای گرام استفاده می شود. نوع بلوری كه بیشتر بكار می رود بلور با برش X نامیده یم شود كه مانند شكل از بلور طبیعی بریده ایم شود.
میكروفون كریستالی، میكروفونی می باشد كه در آن از خاصیت پیزوالكتریك بعضی از كریستالها استفاده می شود بدین معنی كه تغییرات فشار وارد بر روی این نوع كریستال جریان متناوبی متناسب با فشار وارده در دو سر كریستال ایجاد می كند.
دو نوع میكروفون كریستالی وجود دارد، یكنوع از آن فشار صوت مستقیماً بر صفحه كریستال تأثیر می نماید كه دارای بازده بسیار كم در حدود 4/0 ولت برای هر میكروبار می باشد و نوع دوم، فشار صوت به یك ممبران فلزی وارد می شود و حركات ممبران بوسیله میله ای كه در پشت آن قرار دارد به كریستال منتقل می شود كه البته این نوع دارای بازده بیشتری در حدود یك تا دو میلی ولت بر میكروبار می باشد. از میكروفون پیزوالكتریك تا 8 سال پیش در ضبط صوتهای خانگی استفاده میشد. ولی هم اكنون دیگر استفاده نمی شود زیرا عرض باند آن حدود 7 تا 8 كیلوهرتز می باشد كه پهنای باند آن كم است.
در نوع دوم میكروفون كه ارتعاشات صوت توسط دیافراگم به كریستال منتقل می شود و اختلاف پتانسیل دریافتی در خروجی زیاد می شود ولی پهنای باند نوار فركانس نسبت به حالت اول كمتر می باشد.
پهنای باند نوار پاسخ فركانس میكروفون كریستالی بین 20 تا 10000 هرتز كه حدود 5 دسی بل نسبت به حساسیت متوسط تغییرات دارد. حساسیت متوسط تغییرات دارد. حساسیت متوسط میكروفون 50 دسی بل برای یك ولت در هر میكروبار است.

میكروفونهای نواری
این میكروفون از یك نوار كه در داخل یك میدان مغناطیسی دائم، بطور آزاد می تواند حركت كند تشكیل شده است. طرز كار آن مثل میكروفون الكترودینامیكی است فقط بجای سیم پیچ از یك نوار استفاده شده است. این میكروفون بعلت سبكی ممبران (دیافراگم)، باند فركانس خوب و حساسیت زیاد دارد و در موسیقی میتوان از آن استفاده نمود ولی راندمان آن كم است.
بعلت اینكه در میكروفون های نواری فشار صوت در دو طرف ممبران با فازهای مختلف برخورد می كند بنابراین اشكالی در پهنای باند فركانسی آن بوجود می آید. همانطور كه می دانیم اختلاف فاز به ابعاد نوار و طول موج صدا بستگی دارد. بدین معنی كه در طول موجهای بلند ابعاد ممبران قابل صرفنظر كردن می باشد در صورتیكه در طول موج‌های كوتاه ابعاد ممبران نسبت به طول موج قابل چشم پوشی نیم باشد. بنابراین پهنای باند فركانس بطور یكنواخت عمل نكرده و در فركانسهای بالا دچار افت می گردد. در این صورت ضریب الاستیسیته را كاهش می دهند و تا حدود 10 كیلوهرتز پهنای باند ادامه دارد البته در فركانسهای پایین پاسخ فركانس حالت خطی را حفظ می‌كند.
یك نوع دیگر میكروفون نواری طراحی شده است كه بوسیله تغییراتی پهنای باند آن را افزایش داده اند. بدین صورت كه بوسیله قرار دادن موادی مانع ورود صدا به پشت ممبران می شوند. در ضمن بوسیله تعبیه شوراخ فضای پشت ممبران را به داخل متصل نموده و با فیدبك (بازگشت صدا به پشت) صدا را با اختلاف فاز لازم به فضای پشت ممبران برگشت می دهند. بطوریكه فشار صورت در هر دو طرف ممبران بطور هم فاز عمل می كند. در این حالت چون مسئله اختلاف وجود ندارد میتوان پاسخ فركانس خطی 20 تا 20000 هرتز را از میكروفون انتظار داشت. امپدانس این نوع میكروفون خیلی ناچیز است. بنابراین قراردادن ترانسفورماتور الزامی است. از این میكروفون قبل از میكروفون خازنی برای ضبط اركستر استفاده می گردید.

میكروفونهای خازنی (الكترواستاتیك) و یا (الكتروكاندستور)
میكروفون خازنی، میكروفونی است كه از یك صفحه ثابت و یك صفحه متحرك كه بعنوان دو جوشن یك خازن عمل می كند تشكیل شده است. اگر در مدار خازن یك ولتاژ و یك مقاومت قرار دهیم خازن شارژ می شود حال اگر ارتعاشات صوتی به صفحه متحرك (ممبران) وارد آید فاصله دو جوشن تغییر می نماید، بنابراین ظرفیت خازن متغیر می شود، البته تغییرات این ظرفیت خازن تغییر می كند جریان در مدار تغییر می نماید. با عبور جریان از مقاومت در دو سر این مقاومت یك ولتاژ الكتریكی ظاهر می شود باین وسیله توانسته ایم تغییرات فشار صوتی را به تغییرات فشار الكتریكی تبدیل نمائیم.
میكروفون الكترواستاتیك خیلی خوب می تواند قابل مقایسه با یك میكروفون الكتروداینامیك خیلی خوب باشد وگرنه هر الكترواستاتیكی از هر الكتروداینامیكی بهتر نیست. هرگاه در عمل ضبط صدا بهترین كیفیت ممكن مورد نظر باشد، می توان از میكروفونهای الكترواستاتیكی یا الكتروكاندنستور (Condenser) استفاده نمود. چون حركت دیافراگم آن با جرم بسیار كم می تواند در برابر كوچكترین ارتعاشات پاسخ سریع (Transienty Response) بدهد. و حتی این میكروفون می تواند آنقدر سریع عمل می كند كه صدای ضربه كوچك Impulse را مانند صدای یك جرقه و یا خزیدن مار برروی برگها ر ا دریافت نماید، و این یكی از دلایل برتری میكروفون الكترواستاتیك بر الكتروداینامیك است.
میكروفون الكترواستاتیك (خازنی) باعث می شود كه صدای ترجمه شده یا تبدیل شده خیلی نزدیك به صدای اصلی باشد ولی میكروفون الكتروداینامیك صدا را تیره می سازد.
توصیه خیلی مهم در باره این میكروفونها آن است كه به دلیل نازك بودن ممبران آن، نباید در ضبط انفجارات و صداهای شدید از ان استفاده نمود. چون این عمل باعث كاهش حساسیت آن و یا پاره شدن ممبران آن می گردد.
بعلت امپدانس زیاد و راندمان كم میكروفونی خازنی دامنه سیگنال خروجی ضعیف است بطوریكه مدار تقویت كننده الكترونیكی در بدنه میكروفون و در میكروفونهای یقه ای دذ بیرون آن تعبیه می شود. معمولاً در طراحی میكروفون خازنی سعی می شود برای نوار وسیعی از فركانس طراحی شود. برای این منظور بایستی ضریب كشش دیافراگم را زیاد نمود و جرم آنرا كم انتخاب كرد. در نتیجه میكروفون دارای پاسخ فركانس وسیع می شود. البته راندمان آن با زیاد كردن ضریب كشش، كاهش می یابد كه بوسیله مدار تقویت كننده الكترونیكی به اندازه كافی تقویت می شود.
راندمان میكروفون خازنی میكروفون ذغالی است و پاسخ فركانس در پهنای نوار 20 تا 20000 هرتز خطی است و از این میكروفون برای ضبط موسیقی در استودیوها و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی آكوستیك استفاده می شود. در شكل زیر نمونه ای از یك مقطع میكروفون یك جهته خازنی و نوار پاسخ فركانس میكروفون خازنی دیده می شود.
البته امروزه میكروفون خازنی بدون منبع تغذیه نیز ساخته شده بطوریكه در فاصله دو جوشن ماده ای قرار دارد كه بطور دائم بار الكتریكی در آن وجود دارد (الكتروولت) و بر اثر فشار صوت اختلاف پتانسیل در دو جوشن آن تغییر می كند.

نتیجه (محاسن میكروفونهای مختلف)
برتری های میكروفون الكترواستاتیك عبارتند از:
1-وسیع بودن پهنای باند Frequency Response.
2-خطی بودن پهنای باند.
3-پاسخ سریع در برابر ارتعاشات ضربه ای Impulse.
4-سطح نویز آنها خیلی پایین است. (سطح نویز یك میكروفون ناشی از الكترونهایی است كه در اثر برخورد به یكدیگر در عنصر مورد نظر (میكروفون) ایجاد می شود).
5-محكم بودن دیستورشن (Distortion): هرگونه تغییر ناگهانی و ناخواسته در خروجی یك دستگاه نسبت به ورودی.

معایب میكروفونهای خازنی
1-در برابر حرارت، دود سیگار، گرد و غبار و دخانیات، رطوبت و ... خراب می شود.
2-در مقابل ضربه بسیار آسیب پذیر هستند و حتماً باید در جعبه آن را حمل كرد و درست در موقع استفاده باید آنرا باز كرد.
3-احتیاج به منبع تغذیه دارند. (جهت شارژ كردن خازن و انتقال سیگنال به اولین طبقه).
مطلب بسیار مهمی كه باید در نظر داشت آن است كه این نوع میكروفون و میكروفون الكتروداینامیك، همیشه در حال كار هستند پس باید همیشه آنها را در جعبه های ضد صدا قرار داد تا از استهلاك آن جلوگیری كرد.

دلایل احتیاج منبع تغذیه در میكروفونهای خازنی
میكروفونهای خازنی به دو دلیل احتیاج به منبع تغذیه دارند:
1-خازن برای عملكرد احتیاج به شارژ دارد تا تغییر فاصله بین جوشنها باعث ایجاد یك جریان متغییر و این جریان متغیر در دو سر یك مقاومت تشكیل یك ولتاژ متغییر می دهد.
2-از آنجا كه امپدانس خروجی این میكروفون زیاد است ولتاژ بسیار ناچیزی در خورجی را بیشتر از چند میلیمتر نمی توان منتقل كرد. پس احتیاج به یك پیش تقویت كننده Pre Amplifire داریم. كه با بهترین طراحی بعد از كپسول قرار می گیرد.
مطلبی كه باید به آن توجه كرد آن حساسیت میكروفونهای الكترواستاتیك در مقایسه با میكروفونهای الكتروداینامیك درب رابر ارتعاشات مكانیكی زیاد است بنابراین در جایی كه باید میكروفون را حركت داد بهترین راه این است كه از میكروفونهای الكتروداینامیك استفاده كرد. مگر در مواقعی كه واقعاً احتیاج به كیفیت خوب در صدابرداری باشد. میكروفونهای الكترواستاتیك گاهی اوقات در یمك محفظه از نظر مكانیكی عایق می شوند و ارتعاشات مكانیكی به آنها منتقل نمی شود. حساسیت میكروفونهای خازنی نسبت به وزش باد خیلی بیشتر از میكروفونهای الكتروداینامیك است.

میكروفون بی سیم یا MF یا Wireless Mic
در استفاده از این نوع میكروفونها با سه بخش روبرو هستیم:
1-نوع میكروفون كه اصلاً محدودیتی در آن وجود ندارد.
2-بخش فرستنده.
3-بخش گیرنده.
در نوع میكروفون محدودیت وجود ندارد و هر نوع میكروفونی می تواند باشد ولی باید نوع فرستنده آن خیلی كوچك باشد...

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir