توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله الگوی مصرف مواد در معتادان گمنام دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله الگوی مصرف مواد در معتادان گمنام  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله الگوی مصرف مواد در معتادان گمنام،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله الگوی مصرف مواد در معتادان گمنام :

مقاله الگوی مصرف مواد در معتادان گمنام که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در توانبخشی از صفحه 29 تا 33 منتشر شده است.
نام: الگوی مصرف مواد در معتادان گمنام
این مقاله دارای 5 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سوء مصرف مواد
مقاله اعتیاد
مقاله اپیوم
مقاله معتاد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: شناسایی الگوی مصرف مواد در جامعه و همه گیرشناسی آن از مهمترین اقدامات لازم جهت ارزیابی، پیگیری و كنترل مصرف این مواد محسوب می گردد. هدف پژوهش حاضر بررسی الگوی سوء مصرف داروها و روشهای مصرف آنها در گروه معتادان گمنام می باشد.
روش بررسی: در این مطالعه توصیفی – تحلیلی، به روش تمام شمار، 300 نفر از معتادان مراجعه كننده به یك مركز درمانی معتادان گمنام شهر تهران (كه به صورت در دسترس انتخاب شده بود) شركت كرده و اطلاعات لازم شامل مشخصات دموگرافیك افراد، وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنان و نوع و نحوه مصرف مواد، با استفاده از پرسشنامه محقق ساخته از آنان اخذ و داده های حاصل با استفاده از آزمون مجذور خی مورد بررسی قرار گرفت.
یافته ها: 80 درصد از جمعیت معتادان گمنام را مردان و حدود 652% از این جمعیت را افراد دارای سنین كمتر از 40 سال تشكیل می دادند. بیش از دو سوم افراد مورد مطالعه دارای مشاغل آزاد بوده و 212 درصد از آنان بیكار بودند. 32% از بیماران واجد تحصیلات دانشگاهی و شایعترین مواد مصرفی در افراد مورد مطالعه به ترتیب شامل تریاك (88% سیگار (767%) و الكل (63%) بوده و 34% افراد مواد را از طریق تزریق مصرف می نمودند. مصرف الكل (P=0.033)، حشیش (P<0.001)، كوكائین (P=0.009) و اكستازی (P<0.001) به طور معناداری در گروه كمتر از 40 سال بیشتر از افراد مسن تر بود.
نتیجه گیری: به نظر می رسد كه روند مصرف مواد در قشر جوان و تحصیل كرده در حال افزایش است. الگوی مصرف در جوانان بیشتر به سمت مواد روانگردان از قبیل كوكائین، حشیش و اكستازی می باشد.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir