توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله ظهور مقاومت به ایمیپنم و وجود آنزیم های متالوبتالاکتاماز در باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو، جدا شده از نمونه های کلینیکی شهر کرمان در سال 1387-1386 دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ظهور مقاومت به ایمیپنم و وجود آنزیم های متالوبتالاکتاماز در باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو، جدا شده از نمونه های کلینیکی شهر کرمان در سال 1387-1386  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ظهور مقاومت به ایمیپنم و وجود آنزیم های متالوبتالاکتاماز در باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو، جدا شده از نمونه های کلینیکی شهر کرمان در سال 1387-1386،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ظهور مقاومت به ایمیپنم و وجود آنزیم های متالوبتالاکتاماز در باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو، جدا شده از نمونه های کلینیکی شهر کرمان در سال 1387-1386 :

مقاله ظهور مقاومت به ایمیپنم و وجود آنزیم های متالوبتالاکتاماز در باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو، جدا شده از نمونه های کلینیکی شهر کرمان در سال 1387-1386 که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشكی كرمان از صفحه 208 تا 214 منتشر شده است.
نام: ظهور مقاومت به ایمیپنم و وجود آنزیم های متالوبتالاکتاماز در باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو، جدا شده از نمونه های کلینیکی شهر کرمان در سال 1387-1386
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ایمیپنم
مقاله متالو بتالاکتاماز
مقاله باکتری گرم منفی
مقاله مقاومت دارویی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: ایمیپنم از خانواده کارباپنم ها و در مقابل بتالاکتامازها مقاوم می باشد. این دارو در درمان عفونت های حاصل از باکتری های گرم منفی مقاوم و دارای ژن های ESBL و AmpC به کار می رود. ظهور متالوبتالاکتامازها باعث ایجاد مقاومت به این دارو شده است. EDTA در شرایط برون تنی سبب مهار این آنزیم ها می گردد. هدف از این مطالعه بررسی شیوع مقاومت به ایمیپنم در باکتری های گرم منفی ایجادکننده عفونت های بیمارستانی و حضور متالوبتالاکتامازها در نمونه های مقاوم می باشد.
روش: حداقل غلظت مهارکنندگی نسبت به ایمیپنم برای 276 ایزوله از باسیل های گرم منفی مقاوم به چند دارو با روش رقت در آگار تعیین شد. از سویه های باکتریایی Escherichia coli ATCC 259222،Pseudomonas aeruginosa ATCC 27853 و Klebsiella pneumoniae ATCC 700603 به عنوان سوش استاندارد استفاده شد. برای تعیین متالوبتالاکتامازها از روش دیسک دیفیوژن به صورت دیسک ایمیپنم به تنهایی و همراه با 05M, EDTA به مقدار 10ml استفاده شد. افزایش قطر هاله عدم رشد ³7mm در اطراف دیسک حاوی EDTA و ایمیپنم در مقابل دیسک ایمیپنم به تنهایی نشان دهنده حضور متالوبتالاکتاماز می باشد.
یافته ها: از مجموع 276 نمونه شامل 38 ایزوله کلبسیلا پنومونیه، 169 ایزوله اشریشیاکلی و 69 ایزوله سودوموناس آئروژینوزا تولید کننده بتالاکتاماز، سه ایزوله مقاوم به ایمیپنم و دارای حداقل غلظت مهارکنندگی برابر با 32mm/ml بودند، که در دو نمونه شامل کلبسیلا پنومونیه و یک نمونه سودوموناس آئروژینوزا با روش فنو تیپی آنزیم متالوبتالاکتاماز شناسایی شد.
نتیجه گیری: با توجه به پیدایش متالوبتا لاکتامازها در سویه های مورد بررسی در این ناحیه مقاومت به این داروی مهم درمانی دور از انتظار نیست.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir