توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله اثر گیاه اسطوخودوس (Lavandula angustifolia Mill) در درمان افسردگی دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر گیاه اسطوخودوس (Lavandula angustifolia Mill) در درمان افسردگی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثر گیاه اسطوخودوس (Lavandula angustifolia Mill) در درمان افسردگی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر گیاه اسطوخودوس (Lavandula angustifolia Mill) در درمان افسردگی :

مقاله اثر گیاه اسطوخودوس (Lavandula angustifolia Mill) در درمان افسردگی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در مجله دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از صفحه 66 تا 73 منتشر شده است.
نام: اثر گیاه اسطوخودوس (Lavandula angustifolia Mill) در درمان افسردگی
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله افسردگی
مقاله اسطوخودوس
مقاله سیتالوپرام

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: برخی از گیاهان دارویی سالهاست كه در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله افسردگی و اضطراب به كار می روند. این مطالعه با هدف تعیین اثر مصرف اسطوخودوس بر افسردگی بیماران مصرف کننده سیتالوپرام انجام شده است.
روش بررسی: در این مطالعه کارآزمایی بالینی 80 بیمار سرپایی مراجعه كننده به كلینیك روانپزشكی بیمارستان هاجر شهرکرد كه طبق مصاحبه ساختار یافته و پرسشنامه هامیلتون معیارهای ابتلا به افسردگی اساسی را داشتند وارد مطالعه شده و به شکل تصادفی به دو گروه شاهد و مورد تقسیم شدند. در گروه شاهد، قرص سیتالوپرام 20 میلی گرمی همراه با 2 لیوان آب و نبات به عنوان پلاسبو دو بار در روز و در گروه مورد علاوه بر20 میلی گرم سیتالوپرام، معادل 5 گرم اندام هوایی خشك شده اسطوخودوس دو بار در روز در دو نوبت صبح و شب به شكل جوشانده همراه با نبات تجویز شد. بیماران بعد از 4 و 8 هفته از آغاز مطالعه با تكمیل فرم پرسشنامه هامیلتون و فرم عوارض درمانی پیگیری شدند. داده ها به کمک آزمون های آماری -t ،t student زوجی و کای دو تجزیه و تحلیل شد.
یافته ها: بعد از 4 هفته میانگین افسردگی با مقیاس افسردگی هامیلتون در دو گروه شاهد و مورد به ترتیب 5/3±5/17 و 6/3±2/15 بود (05/0>P) بعد از 2 ماه نیز میانگین افسردگی در 2 گروه شاهد و مورد به ترتیب 6/4±8/16 و 4±8/14 بود (01/0>P) به علاوه شایع ترین عوارض مشاهده شده در دو گروه خشكی دهان و گیجی بود. دو گروه از نظر عوارض دارویی تفاوت آماری معنی داری نداشتند (05/0<P).
نتیجه گیری: با توجه به این نتایج اسطوخودوس اثرات درمانی مثبتی در بیماران داشته و احتمالا می تواند در درمان بیماران افسرده به صورت مستقل و یا همراه با داروهای ضد افسردگی مصرف شود.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir