توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله بررسی اثر عصاره گیاه شیرمال (Euphorbia helioscopia) بر انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک در موش سوری دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثر عصاره گیاه شیرمال (Euphorbia helioscopia) بر انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک در موش سوری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی اثر عصاره گیاه شیرمال (Euphorbia helioscopia) بر انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک در موش سوری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثر عصاره گیاه شیرمال (Euphorbia helioscopia) بر انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک در موش سوری :

مقاله بررسی اثر عصاره گیاه شیرمال (Euphorbia helioscopia) بر انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک در موش سوری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در مجله دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از صفحه 9 تا 14 منتشر شده است.
نام: بررسی اثر عصاره گیاه شیرمال (Euphorbia helioscopia) بر انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک در موش سوری
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله انقباضات شکمی
مقاله تست اسید استیک
مقاله درد
مقاله گیاه شیرمال

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: فلاونوئیدها ترکیبات پلی فنولیک با اثر آنتی اکسیدانی هستند که باعث کاهش درد می شوند. شیرمال (Euphorbia helioscopia) گیاهی است حاوی ترکیبات فلاونوئیدی که در این تحقیق اثر آن بر کاهش انقباضات شکمی ناشی از اسید استیک مطالعه شده است.
روش بررسی: در این مطالعه مداخله ای، اثر عصاره الکلی شیرمال بر انقباضات شکمی (رایتینگ) ناشی از اسید استیک در موش Balb/c مورد ارزیابی قرار گرفت. در این روش 110 موش با محدوده وزنی 5±25 گرم به 11 گروه ده تایی تقسیم شدند. گروه 1 دریافت کننده آب مقطر و هر کدام از موش های گروه 2 تا 7 به ترتیب 05/0، 1/0، 2/0، 4/0، 2 و 8 میلی گرم از عصاره را دریافت کردند. گروه 8 و 9 به ترتیب 6 و 12 میلی گرم بر کیلو گرم ایبوپروفن و گروه 10 و 11 نالوکسان (1 میلی گرم بر کیلوگرم) یا نالوکسان و عصاره را دریافت کردند. تعداد عکس العمل (رایتینگ) موش ها در گروه های دریافت کننده عصاره شمارش و با نتایج گروه شاهد مقایسه شد. عصاره گیری با استفاده از اتانول 96% به طریقه ماسراسیون انجام و توسط تقطیر در خلا تغلیظ شد. عصاره غلیظ شده در آب مقطر حل و دوز های مختلف عصاره به دست آمد. نتایج با آزمون های آماری کروسکال والیس و تعقیبی دان تجزیه و تحلیل شدند.
یافته ها: عصاره 8mg/mouse گیاه شیرمال در مقایسه با گروه کنترل به طور معنی داری باعث کاهش میزان انقباضات شکمی در موش شد (05/P<0). نالوکسان در ایجاد اثر بی دردی عصاره بی تاثیر بود.
نتیجه گیری: عصاره شیرمال دارای اثر ضد دردی می باشد که این اثر از طریق سیستم های غیر اوپیوئیدی نمی باشد و احتمالا از طریق مهار سیکلواکسیژناز اعمال می شود.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir