توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 مقاله اثر عصاره هیدروالکلی گلرنگ (Carthamus tinctorius) بر فعالیت ترانس آمینازهای كبدی در موش های صحرایی دیابتی شده با آلوكسان word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر عصاره هیدروالکلی گلرنگ (Carthamus tinctorius) بر فعالیت ترانس آمینازهای كبدی در موش های صحرایی دیابتی شده با آلوكسان word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثر عصاره هیدروالکلی گلرنگ (Carthamus tinctorius) بر فعالیت ترانس آمینازهای كبدی در موش های صحرایی دیابتی شده با آلوكسان word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر عصاره هیدروالکلی گلرنگ (Carthamus tinctorius) بر فعالیت ترانس آمینازهای كبدی در موش های صحرایی دیابتی شده با آلوكسان word :

مقاله اثر عصاره هیدروالکلی گلرنگ (Carthamus tinctorius) بر فعالیت ترانس آمینازهای كبدی در موش های صحرایی دیابتی شده با آلوكسان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از صفحه 46 تا 52 منتشر شده است.
نام: اثر عصاره هیدروالکلی گلرنگ (Carthamus tinctorius) بر فعالیت ترانس آمینازهای كبدی در موش های صحرایی دیابتی شده با آلوكسان
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آلوکسان منو هیدرات
مقاله دیابت
مقاله گل گلرنگ
مقاله هیستومورفولوژی
مقاله موش صحرایی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: گل گلرنگ (Carthamus tinctorius) غالبا به عنوان رنگ غذا و چاشنی استفاده می شود، و در طب سنتی به آن اثراتی از جمله اثرات ضدروماتیسم و ضد دیابت نسبت داده می شود. این مطالعه با هدف بررسی اثر عصاره هیدروالكلی گل گلرنگ بر سطح آنزیم های آلانین آمینو ترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینو ترانسفراز (AST) در حیوانات دیابتی شده با آلوكسان انجام شد.
روش بررسی: در این مطالعه تجربی 18 سر موش صحرایی نر از نژاد ویستار به طور تصادفی در سه گروه شش تایی، غیر دیابتی (گروه 1) دیابتی شده با آلوکسان (گروه 2) و دیابتی تیمار شده با عصاره هیدروالکلی گل گلرنگ به میزان 200mg/kg به صورت تزریقی داخل صفاقی (گروه 3) تقسیم شدند. قبل از شروع مطالعه دو هفته بعد و شش هفته بعد خونگیری به عمل آمد و سطح آنزیم های آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST) تعیین گردید. نتایج به دست آمده توسط آزمون آماری ANOVA تجزیه و تحلیل شدند.
یافته ها: قبل از مطالعه سطح آنزیم های آلانین آمینوترانسفراز و آسپارتات آمینوترانسفراز در سه گروه تفاوت معنی داری نداشت. در هفته دوم میزان این آنزیم ها در دو گروه دیابتی بیشتر از گروه شاهد بود (P<0.05). در هفته ششم میزان این آنزیم ها در گروه دیابتی تیمار شده با عصاره گلرنگ به طور معنی داری کمتر از گروه دیابتی بود (P<0.05).
نتیجه گیری: این گیاه به دلیل مهار آسیب كبدی ناشی از دیابت، به عنوان داروی ضد دیابتی پیشنهاد می گردد. هر چند جزییات مكانیسم عمل این گیاه ناشناخته است و مطالعات بیوشیمیایی و فارماكولوژیكی بسیاری جهت تایید اثرات آن مورد نیاز است.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir