توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد :

مقاله بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در جامعه شناسی كاربردی (مجله پژوهشی علوم انسانی دانشگاه اصفهان) از صفحه 83 تا 104 منتشر شده است.
نام: بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مشاركت سیاسی
مقاله مشاركت سیاسی عام
مقاله مشاركت سیاسی خاص
مقاله تعهدات مذهبی
مقاله آگاهی سیاسی
مقاله مهارت سیاسی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مشاركت سیاسی عملی ارادی و آگاهانه است كه بطور مستقیم از راههای قانونی و مسالمت آمیز به منظور تاثیر گذاری بر تصمیم گیری های مربوط به اداره جامعه انجام می شود امروزه مشاركت سیاسی به عنوان یك روش سیاسی دارای منافع عملی ویژه ای است كه فقدان آن به سامان سیاسی و اهداف بلند مدت حكومت صدمه وارد می كند. زنان به عنوان یك گروه تاثیرگذار در مشاركت و بالاخص مشاركت سیاسی نقش مهمی در تصمیم گیری های سیاسی دارند، این پژوهش نیز با هدف بررسی میزان مشاركت سیاسی زنان شاغل در آموزش و پرورش در صدد پی بردن به میزان مشاركت این گروه و مقایسه این میزان مشاركت از نظر تأهل، سن، دوره تحصیلی، سابقه كار، سطح تحصیلات، رشته تحصیلی، اعتقادات مذهبی، خانواده، آگاهی ومهارت سیاسی می باشد.
ابزار مورد استفاده در این پژوهش پرسشنامه است که توسط محقق ساخته شده است و در دو بخش ویژگیهای دموگرافیك و سوالات در قالب طیف پنج درجه ای لیكرت (خیلی كم – كم;) تهیه شده است. ضریب پایایی پرسشنامه نیز 085 برآورد گردید. جامعه آماری پژوهش را زنان شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یك شهر شهركرد تشكیل می دهد كه تعداد آنها بالغ بر 815 نفر بوده و از بین آنان به شیوه تصادفی طبقه ای متناسب با حجم تعداد 342 نفر بعنوان نمونه انتخاب گردید.
تحلیل آماری نشان داد كه میزان مشاركت سیاسی زنان مورد مطالعه در فعالیتهای سیاسی بیش از حد متوسط می باشد. و زنان فرهنگی در زمینه هایی چون شركت در انتخابات مجلس، كسب اطلاعات و اخبار سیاسی، شركت در راهپیمایی ها بیشترین میانگین پاسخ را به خود اختصاص داده اند. اما در زمینه مشاركت سیاسی خاص (عضویت در احزاب، نمایندگی مجلس;) كمتر از حد متوسط بوده اند.
در این پژوهش مشخص شد كه دین، آگاهی و مهارت سیاسی از عوامل مهم مشاركت سیاسی زنان محسوب می شود یعنی در حقیقت هر چقدر آگاهی و مهارت سیاسی زنان بالاتر باشد میزان مشاركت سیاسی آنان نیز بالاتر خواهد بود. متغیر مدرك تحصیلی نیز بر میزان مشاركت سیاسی زنان فرهنگی مورد مطالعه موثر بوده است. یعنی با بالاتر رفتن مدرك تحصیلی میزان مشاركت سیاسی كاهش می یابد. زنان فرهنگی دارای سنین 51 سال به بالا و افراد مجرد و افراد دارای درآمد زیر دویست هزار تومان دارای مشاركت بالاتری نسبت به سایرین هستند ولی این تفاوت معنادار نیست. همچنین رابطه معنا داری بین مشاركت سیاسی زنان فرهنگی و متغیرهایی چون رشته تحصیلی، سابقه كار، دوره تحصیلی، محل زندگی آنان مشاهده نشد.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir