توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله تاثیر اپیزیوتومی بر طول پارگی پرینه در خانم های نخست زا مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیر اپیزیوتومی بر طول پارگی پرینه در خانم های نخست زا مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاثیر اپیزیوتومی بر طول پارگی پرینه در خانم های نخست زا مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیر اپیزیوتومی بر طول پارگی پرینه در خانم های نخست زا مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان :

مقاله تاثیر اپیزیوتومی بر طول پارگی پرینه در خانم های نخست زا مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در فیض از صفحه 40 تا 45 منتشر شده است.
نام: تاثیر اپیزیوتومی بر طول پارگی پرینه در خانم های نخست زا مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اپیزیوتومی
مقاله پارگی پرینه
مقاله نخست زا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: با توجه به عوارض اپیزیوتومی از جمله عفونت، درد، هماتوم، پارگی درجه 3 و 4 و نیز انجام روتین این عمل برای همه خانم های نخست زا، این تحقیق با هدف مقایسه طول پارگی پرینه در زایمان های نخست زا با و بدون اپیزیوتومی در زنان مراجعه کننده به زایشگاه شبیه خوانی کاشان طی سال های 86-1385 صورت گرفت.
مواد و روش ها: این کارآزمایی بالینی روی 180 خانم نخست زای تک قلوی ترم با جنین سفالیک و وزن تخمینی 3500-2500 گرم انجام شد. نمونه ها به طور تصادفی و مساوی بین 2 گروه تجربی و کنترل تقسیم شدند. در گروه تجربی زایمان بدون اپیزیوتومی و در گروه کنترل با اپیزیوتومی انجام شد. سپس طول پارگی خلفی پرینه، وجود پارگی قدامی پرینه و نیاز به ترمیم مورد مقایسه قرار گرفت.
نتایج: نتایج این مطالعه نشان داد که 40 نفر (444 درصد) از خانم های گروه تجربی، زایمان بدون پارگی داشته و در 50 نفر (556 درصد) پارگی خلفی پرینه ایجاد شد (P<0.001). میانگین متوسط طول پارگی خلفی پرینه در این گروه 215±247 سانتی متر و در گروه کنترل (با اپیزیوتومی) 698±151 سانتی متر بود (P<0.001). میانگین طول پارگی درجه دو در خلف پرینه در گروه تجربی 646±089 و در گروه کنترل 700±152 سانتی متر بود (P=0.18). پارگی قدامی پرینه در 22 نفر (122 درصد) از خانم های گروه بدون اپیزیوتومی اتفاق افتاده بود که 14 مورد آن (78 درصد) نیازمند ترمیم بود (P<0.001).
نتیجه گیری: نتایج این تحقیق نشان داد زایمان بدون اپیزیوتومی منجر به کاهش فراوانی پارگی های خلفی پرینه شده و بهتر است زایمان بدون اپیزیوتومی به طور انتخابی و نه برای همه خانم های نخست زا انجام شود.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir