توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور :

مقاله اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در فیض از صفحه 18 تا 25 منتشر شده است.
نام: اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله انجماد شیشه ای
مقاله اسپرم
مقاله آپوپتوز
مقاله ناباروری مردان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: امروزه انجماد اسپرم انسان به عنوان یک تكنیك رایج برای درمان ناباروری به كار می رود. مشخص شده است كه انجماد به روش های مختلف کمابیش سبب كاهش تحرك و قابلیت حیات اسپرم در مردان بارور می شود. اما، هنوز اثر روش انجماد شیشه ای بر روی پارامترهای اسپرم مردان نابارور بررسی نشده است. هدف از این مطالعه، بررسی اثر انجماد شیشه ای بر پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم در مردان نابارور است.
مواد و روش ها: در این مطالعه تجربی نمونه های مایع منی 17 بیمار مراجعه كننده به مركز تحقیقاتی درمانی ناباروری یزد، پس از خود انزالی جمع آوری و آنالیز آن طبق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت انجام گرفت. سپس از نمونه ها اسمیر تهیه شده و لام ها برای رنگ آمیزی تانل و تعیین درصد مرگ سلولی فیكس شدند. مقداری از مایع منی توسط كرایولوپ برداشته شده و در نیتروژن مایع منجمد شد. پس از گذشت حداقل 7 روز از انجماد، نمونه ها ذوب شده و پارامترهای حیاتی (تحرك، مورفولوژی، قابلیت حیات و شمارش) آن بررسی شدند. داده های قبل و بعد از انجماد توسط آزمون های t زوجی و ویل کاکسون مقایسه گردیدند.
نتایج: درصد تحرك پیشرونده بعد از انجماد شیشه ای به طور معنی داری كاهش یافت. همچنین، كاهش معنی داری در قابلیت حیات و مورفولوژی اسپرم و افزایش معنی داری در میزان آپوپتوز مشاهده شد. اما، پارامتر شمارش تغییر معنی داری نداشت.
نتیجه گیری: نتایج مطالعه حاضر نشان داد كه انجماد شیشه ای بر روی پارامترهای حیاتی و میزان آپوپتوز اسپرم مردان نابارور اثر سوء دارد. هر چند میزان آپوپتوز ایجاد شده توسط این روش نسبت به سایر روش های انجماد کمتر است.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 icbc.ir